TOUR DE POLOGNE NAJPOPULARNIEJSZYM WYŚCIGIEM UCI WORLD TOUR

Ponad 80% kibiców kolarstwa w Polsce oglądało transmisje z 75. Tour de Pologne UCI World Tour. To najwyższy wskaźnik spośród wszystkich wyścigów UCI World Tour.

Cztery na pięć osób, które deklarują zainteresowanie kolarstwem oglądało w tym roku transmisje telewizyjne z 75. Tour de Pologne UCI World Tour – tak wynika z badania popularności transmisji telewizyjnych przeprowadzonego przez firmę Pentagon Research. Tegoroczny wyścig odbył się w dniach 4-10 sierpnia i cieszył się największym zainteresowaniem miłośników kolarstwa spośród wszystkich wyścigów w kalendarzu UCI World Tour. Na drugim miejscu znalazł się Tour de France, który oglądało niemal 62% procent fanów kolarstwa, a na trzeciej pozycji Giro d’Italia (ponad 30%).

To dowód na ogromną popularność naszego narodowego wyścigu, który zdystansował największe zawodowe toury świata. Bardzo wysoka była także oglądalność poszczególnych etapów w Telewizji Polskiej. Dla przykładu etap szósty z Zakopanego do Bukowiny Tatrzańskiej w szczytowym momencie oglądało 1,4 mln widzów. Zasięg kumulatywny szóstego etapu Tour de Pologne wyniósł ponad 3,8 miliona widzów, co oznacza, że taka liczba przynajmniej przez minutę oglądała transmisję z tego wydarzenia.

Z kolei o tym, że Tour de Pologne należy także do najchętniej oglądanych wyścigów na świecie świadczy raport Międzynarodowej Unii Kolarskiej z 2014 roku. Polska narodowa impreza kolarska znalazła się w nim w czołowej piątce najpopularniejszych wyścigów ustępując miejsca jedynie Tour de France, Giro d’Italia, Vuelta a Espana oraz Paryż-Roubaix.