blank

Tour de Pologne Amatorów 2019 – ZAPOWIEDŹ I REJESTRACJA

Przed nami kolejne wielkie święto kolarstwa oraz znakomita okazja do sprawdzenia swoich możliwości i stoczenia walki z własnymi słabościami. 9 sierpnia w okolicy BUKOVINA RESORT w Bukowinie Tatrzańskiej tysiące fanów ścigania się na rowerach po raz kolejny będzie mogło poczuć się jak zawodowi kolarze. Wtedy właśnie odbędzie się Tour de Pologne Amatorów, od 2010 roku nieodłączny element polskiego największego corocznego wydarzenia sportowego.

Zapisy do tegorocznej edycji rozpoczniemy 28 stycznia (poniedziałek). Link do rejestracji będzie dostępny na stronie www.tourdepologneamatorow.pl. Warto zgłosić się jak najwcześniej, bo jak zwykle liczba dostępnych miejsc na starcie jest ograniczona. Z kolei tuż przed wyścigiem jak zawsze będzie pracowało biuro. Tym razem w Hotelu HARNAŚ dwa dni przed rozpoczęciem imprezy.

Tak jak przed rokiem, istnieje możliwość wykupienia pakietu VIP, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem i tym razem przygotowaliśmy ich więcej. Warto o tym pomyśleć, bo pakiet VIP, to gwarancja startu z pierwszego sektora oraz kilka kolarskich prezentów.

Tour de Pologne Amatorów to jak zwykle możliwość, aby ruszyć na tę samą trasę, którą kilka godzin później przejadą zawodowcy. Po pokonaniu wymagającego, 58-kilometrowego odcinka będzie można śledzić walkę tych, którzy rozstrzygną między sobą losy końcowego zwycięstwa w imprezie rangi World Tour. Amatorzy i zawodowcy kolejny raz zmierzą się ze słynną „ścianą Bukovina” oraz „ścianą Harnaś”, ale to oczywiście nie jedyne wyzwania.

W tym roku dochodzi jeszcze jeden szczególny argument przemawiający za udziałem w Tour de Pologne Amatorów. Jest nim pomoc w rehabilitacji znakomitego legendarnego kolarza Ryszarda Szurkowskiego. Jeden z najlepszych sportowców w historii Polski w czerwcu ubiegłego roku upadł w kraksie podczas wyścigu w Niemczech. Przeszedł dwie operacje kręgosłupa, rekonstrukcję twarzy i cały czas walczy o powrót do pełnej sprawności.

– Ryszard Szurkowski od lat jest ambasadorem Tour de Pologne Amatorów, więc postanowiliśmy, że część wpisowego z kolejnej edycji tej imprezy przekażemy na pomoc Ryszardowi. Taką, jaka będzie wtedy potrzebna, bo wiem, że robi ekspresowe postępy. Zresztą myślę, że wkrótce znowu stanę obok niego na starcie naszej imprezy – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.
Gospodarzem imprezy jest nasz wieloletni partner BUKOVINA RESORT.