blank

Tour de Pologne gratuluje PCK 100 lat!

W piątek w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Najstarsza polska organizacja humanitarna zainaugurowała tegoroczne obchody konferencją prasową w Hotelu Bristol. Miejscu dla PCK nieprzypadkowym, bo właśnie tam w 1919 roku utworzono organizację Czerwonego Krzyża pod nazwą Polskie Towarzystwo Czerwonego Krzyża.
– Od 100 lat Polski Czerwony Krzyż wspiera potrzebujących i uwrażliwia społeczeństwo na krzywdę ludzką oraz promuje idee niesienia bezinteresownej pomocy. Dlatego z tej okazji z jednej strony pragniemy podsumować nasz dorobek i przypomnieć wartości, którymi się kierujemy, z drugiej strony chcemy pokazać Polski Czerwony Krzyż jako organizację nowoczesną, odpowiadającą na wyzwania i potrzeby humanitarne współczesnego świata – powiedział Stanisław Kracik, Prezes Polskiego Czerwonego Krzyża.

W ramach obchodów 100-lecia PCK, nad którymi honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, zaplanowano szereg aktywności. Wśród nich ponowne zaangażowanie PCK w Tour de Pologne. – Takie organizacje jak Polski Czerwony Krzyż, które niosą dobro i pomoc, są nieocenione i zawsze warte wspierania. PCK to także jeden z tych symboli, które zawsze kojarzą się ze szlachetnymi ideami – mówił podczas konferencji prasowej w Bristolu dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang. – Cieszę się, że kolejny raz PCK będzie w rodzinie Tour de Pologne. Dzięki zaangażowaniu takiego partnera możemy z większym spokojem podchodzić do tego, co przed nami. My z kolei będziemy starali się popularyzować idee, którymi kieruje się PCK – dodał prezes zarządu firmy Lang Team Adam Siluta.