Trzecia edycja „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” już 6-7.04.19 w Warszawie

Trzecia edycja „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” już  6 -7 kwietnia 2019 roku na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

 

Gwiazdy kolarstwa, Mistrzowie klasy światowej, rekordziści, znani i uwielbiani dziennikarze.

Zgodnie z obietnicami nie zabraknie ich podczas “BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2019”. Uchylamy pierwszego rąbka tajemnicy, ale zaznaczamy, że to nie jest koniec tegorocznych niespodzianek.

– Dawid Godziek  jako pierwszy wykonał ewolucję na rowerze górskim, która od dawna była marzeniem zawodników z całego świata. Polak zrobił poczwórnego tailwhipa, a o jego wyczynie informowało nawet BBC. Jest najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem freestyle BMX.

– Szymon Godziek, straszy o rok brat Dawida, to najbardziej rozpoznawalny polski zawodnik MTB i jeden z najbardziej rozpoznawalnych riderów w Europie. „Szamana” kojarzą nie tylko wszyscy entuzjaści kolarstwa grawitacyjnego w Polsce, ale również fani tego sportu z całego świata.

Braci Godziek będzie można spotkać i posłuchać w stadionowej sali konferencyjnej, w sobotę 6 kwietnia o godz. 13.00. Ale to nie znaczy, że nie zabiorą na PGE Narodowy swoich dwóch nowiutkich NS BIKES i nie pokręcą trochę na płycie boiska.

– Przemysław Niemiec, zawodowy kolarz szosowy, olimpijczyk, wieloletni zawodnik drużyny UCI WorldTeams UAE Team Emirates. Pierwszy polski zwycięzca etapu Vuelta a España. Na rowerze przejechał ponad 600 tysięcy kilometrów. Wspólnie z Czesławem Langiem otworzy oficjalnie Wydarzenie w sobotni poranek oraz uświetni premierę „Wyścigu po zdrowie”. Spotkanie z fanami kolarstwa o godz. 12.00 poprowadzi spółka Jaroński&Probosz, a później nie zabraknie czasu na zdjęcia i autografy.

– Igor Tracz, 7-krotny Mistrz Świata jest miłośnikiem psów. Wspólnie z nimi zdobywa tytuły w bikejoringu i wyścigach psich zaprzęgów na śniegu. Bikejoring jest połączeniem kolarza górskiego wspomaganego przez psa zaprzęgowego, a dystanse są krótkie, sprinterskie, około 6km, Prędkości dochodzą do 50km/h. Tym razem Igor, Jego adepci i Jego psy pokażą na PGE Narodowym, jak bikejoring wygląda na żywo. Oczywiście na rowerach marki KROSS.

– Valerjan Romanowski, kolarz ekstremalny, dwukrotny rekordzista Guinnessa w jeździe non stop (48h i 12h) na rowerze MTB po trasie typu off-road, w temperaturze ponad 30 stopni Celsjusza. Tym razem, podczas BIKE EXPO na Narodowym, podejmie próbę ustanowienia rekordu wielogodzinnej jazdy na rowerze w temperaturze minus 100 stopni Celsjusza. Rekord ustanowi w sobotę, w specjalnej krio komorze, a o wszystkim opowie już w niedzielę rano o godz. 10.00

– Tomasz Jaroński i Adam Probosz, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalni i niesamowicie dziennikarze i komentatorzy kolarstwa w EUROSPORCIE. Teraz będzie okazja poznać obu Panów bez pośrednictwa telewizora. Spotkanie z publicznością poprowadzą… osobiście. Albo poproszą o to Darka Baranowskiego. Tak, czy inaczej będzie to TURdeTUR na żywo.

Szczegółowy harmonogram obecności gości specjalnych wraz z godzinami poszczególnych spotkań i aktywności będzie ogłoszony z początkiem marca 2019 w zakładce PROGRAM na www.bikeexpo.pl

Podczas BIKE EXPO odbędą się testy porównawcze rowerów wszystkich kategorii i kluczowych producentów. Tegoroczną nowością będzie podjazd i zjazd na torze dla rowerów elektrycznych. Główną zaletą e-bików jest łatwość pokonywania podjazdów i testujący muszą mieć możliwość sprawdzenia tej funkcji. Płyta PGE Narodowego jest doskonała do bezpiecznego testowania rowerów, ponieważ dach zabezpiecza nas przed kaprysami pogody. Wymaga jednak zbudowania toru testowego MTB, który wraz z pumptrackiem przygotuje i obsłuży BIKE PARK KASINA. Zapowiadają Organizator zadba także oczywiście o fanów szosy. W testach pojawią się również kaski różnych producentów.

Kolejną  funkcją warszawskiego BIKE EXPO na stadionie jest wystawa rowerów i akcesoriów dla wszystkich użytkowników.  W tym roku ekspozycja zajmie już dwa piętra. Dodatkowo, zgodnie z sugestiami wystawców powstały wyraźne strefy, np. rowerów szosowych – marek, które wyłącznie w tym segmencie się specjalizują, czy STREFA TRIATHLONU.

Trzecim elementem BIKE EXPO na PGE Narodowym są spotkania z gwiazdami kolarstwa oraz wykłady i szkolenia. Tym razem odbędą się w stadionowej, profesjonalnej sali konferencyjno – kinowej. Dzisiaj możemy być pewni, że sala będzie pękać w szwach całe dwa dni.

Nie zabraknie perełki wynikającej ze współpracy z Lang Team. Po pierwsze premiera nowego roadshow „Wyścig po zdrowie”. Nie zabraknie wielkiej parady rodzinnej przejeżdżającej przez płytę PGE Narodowego, atrakcji dla dzieci i całych rodzin, ale też, co najważniejsze dla fanów kolarstwa. Trwają przygotowania do ok. 50-cio kilometrowego, interwałowego wyścigu na terenach wokół stadionu.

Do zobaczenia na PGE Narodowym, podczas „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2019”.