blank

Majka, Bodnar i Poljański wystartują w Tour de Pologne!

Szykuje się prawdziwa gratka dla kibiców kolarstwa w naszym kraju. Jakiś czas temu startu w tegorocznym Tour de Pologne (3-9.8) nie wykluczał Michał Kwiatkowski, który wygrał ostatnią edycję naszego narodowego wyścigu. Teraz deklarację startu złożyła trzech biało-czerwonych, którzy ścigają się w barwach ekipy Bora Hansgrohe. Chodzi oczywiście o Rafała Majkę, Macieja Bodnara i Pawła Poljańskiego.
Majka już wygrywał Tour de Pologne w 2014 roku. Z kolei dwa lata temu skończył drugi, tylko dwie sekundy za Dylanem Teunsem. Jeśli teraz Rafał pojawi się na starcie, to także z myślą o tym, aby walczyć o wygraną. – Wszyscy będą ode mnie oczekiwać walki o zwycięstwo, ale zobaczymy, jak to będzie. Na pewno nie pojawię się po to, żeby tylko przejechać wyścig. Powalczę, spróbuję ile dam radę – mówi Majka.
U boku będzie miał Poljańskiego i Bodnara. – Rzeczywiście, jeśli nic się nie zmieni, będziemy w Polsce w trójkę. Wiem, że drużynie na tym zależy, sam też chciałbym się pokazać polskim kibicom. Zostało jeszcze dużo czasu, ale mamy plan, aby wystartować – opowiada Bodnar. Zadowolony z tego, że wystartuje w Tour de Pologne jest też Poljański. – Cieszę się, że wracamy na polskie szosy. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Będzie presja, ale ta jest wszędzie. Powalczymy – deklaruje Paweł.