blank

To był weekend pełen atrakcji z Wyścigiem po Zdrowie

Pierwszy weekend z Wyścigiem po Zdrowie za nami! W sobotę miało miejsce uroczyste otwarcie na PGE Narodowym w Warszawie, w niedzielę na stadionie królowały rowery i zdrowe jedzenie. Kolejny piknik 10 i 11 maja w Białymstoku.

 

Wyścig po Zdrowie cykl pikników rodzinnych, który od wiosny do jesieni odwiedza kilkanaście miast w całej Polsce. Podczas pikników można dowiedzieć się jak zdrowo żyć i odżywiać się, poznać historię Tour de Pologne i spróbował sił w rywalizacji na trenażerach. Przekonali się o tym wszyscy, którzy pojawili się w ten weekend na PGE Narodowym, gdzie podczas Bike Expo odbył się pierwszy Wyścig po Zdrowie. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo inauguracja wypadła niezwykle okazale. Pojawiło się wielu znanych gości, mamy znakomitych ambasadorów, którzy wspierają akcję. Naszym celem jest promocja zdrowego trybu życia i razem z naszymi partnerami chcemy zachęcać do odpowiedniego odżywiania, badań i profilaktyki – mówi Adam Siluta, prezes firmy Lang Team, która wspólnie z Promokraft i Carrefour – sponsorem głównym – stworzyli Wyścig po Zdrowie.

 

Piknik to wiele stref tematycznych. Jest więc strefa zdrowia, w której znajduje się mobilna przychodnia Medicover i stanowisko Rehasport Clinic. W przychodni można między innymi przeprowadzić analizę składu ciała, badania wydolnościowe i badania poziomu cukru. Z kolei fizjoterapeuci doradzają w sprawie prawidłowej pozycji na rowerze i pokażą jak unikać bólu pleców. Strefa aktywności to przede wszystkim mikro Tour de Pologne Amatorów, czyli znakomita okazja do sprawdzenia kolarskiej formy. Każdy chętny może ścigać się na trenażerach, rywalizować z najlepszymi, a wszystko widać jak na dłoni na specjalnej makiecie z mikro kolarzami. Ci, którzy są przekonani o własnej formie, mogą spróbować pobić czas Czesława Langa w strefie wyzwań. Potem warto zwiedzić mobilne muzeum Tour de Pologne – pierwszy tego typu projekt na świecie. Wspaniała historia wyścigu, mnóstwo ciekawych eksponatów i multimedialne prezentacje, które każdemu przybliżą istotę kolarstwa.

 

W strefie zdrowego odżywiania czeka mobilny showroom Carrefour, w którym wszyscy mogą skorzystać z porad dietetyków, dowiedzieć się szczegółów o produktach ekologicznych i BIO i przekonać się na czym polega projekt „Act for Food”. – Wszyscy mamy coraz mniej czasu, jesteśmy zabiegani i zmęczeni. Do tego dochodzi stres i choroby. Warto więc zwrócić uwagę na to, co jemy, a na Wyścigu po Zdrowie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Zachęcamy do zdrowego odżywiania, do ruchu i jazdy na rowerze – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team, który w niedzielę wspólnie z Mikołajem Reyem przygotowywał w showroomie Carrefour specjalne zdrowe potrawy.

 

Znany kucharz włączył się w promocję Wyścigu po Zdrowie, podobnie jak inni ambasadorzy. – Wszędzie tam, gdzie zdrowy tryb życia, tam i ja – mówi Katarzyna Bosacka, dziennikarka, blogerka i autorka programów telewizyjnych –– Mogę o tym mówić bardzo długo. Zanim człowiek wynalazł znane dzisiaj środki transportu, każdy chodził przynajmniej 10 km dziennie. Teraz głownie jeździmy. Poza tym, my Polacy, umieramy przede wszystkim na choroby układu krążenia. Żeby im zapobiec bardzo wiele zależy od żywienia. Jedna czwarta naszego stanu zdrowia zależy od tego, co mamy na talerzu. I to chciałam zasygnalizować. Cieszę się ze mogłam zostać ambasadorem tej wspaniałej akcji.

 

Wśród tych, którzy wspierają akcję są także Cezary Trybański, pierwszy Polak w NBA, Maja Włoszczowska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska oraz Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski. A Wyścig po Zdrowie, po warszawskiej inauguracji, rusza w Polskę. Kolejny przystanek – Białystok. Piknik na Rynku Kościuszki 10 i 11 maja.