blank

Etapowe zwycięstwo celem Team Cofidis w 76. Tour de Pologne

76. Tour de Pologne UCI World Tour zbliża się wielkimi krokami. Do rozpoczęcia wyścigu w Krakowie zostało 40 dni. Jedną z drużyn, która wystartuje w wyścigu dzięki dzikiej karcie jest Team Cofidis, Solutions Credits.

 

Start w wyścigach UCI World Tour to wspaniała okazja dla naszego zespołu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po raz drugi z rzędu otrzymaliśmy możliwość udziału w Tour de Pologne. Ten wyścig jest także bardzo ważny dla naszego sponsora. Tour de Pologne ma stałe miejsce w kalendarzu UCI World Tour i rozwija się z każdym rokiem – zarówno pod względem sportowym, jak i medialnym. Miałem okazję startować w tym wyścigu jako kolarz – po raz pierwszy w 1999 roku, a także w 2006 i 2007 roku. Muszę przyznać, że mam bardzo miłe wspomnienia z tego wyścigu, przede wszystkim za sprawą fantastycznego entuzjazmu polskich kibiców – powiedział Cedric Vasseur, dyrektor generalny Team Cofidis, Solutions Credits.

 

Obecny sezon układa się dla nas bardzo dobrze, mamy na koncie już dziesięć zwycięstw. Także podczas Tour de Pologne chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Przygotowujemy mocny skład oparty częściowo o zawodników startujących w Tour de France, a częściowo o tych, którzy przygotowują się specjalnie do Tour de Pologne i Vuelta a Espana. Tour de Pologne, jak zawsze, oferuje piękną i wymagającą trasę. Będą etapy dla sprinterów, odcinki idealne do ucieczek, a także ciężkie etapy w górach. Jeśli chodzi o sprinterskie finisze będziemy mogli liczyć na Nacera Bouhanniego, ale liczę również na dobrą dyspozycję takich kolarzy jak Jesus Herrada, Mathias Le Turnier, Darwin Atapuma, Luis Angel Matè, czy Filippo Fortin. Naszym celem minimum w Tour de Pologne jest walka ze wszystkich sił i wygranie etapu –  dodał Cedric Vasseur.

 

Tour de Pologne, jako wyścig z kalendarza UCI World Tour, ma zagwarantowany udział wszystkich grup UCI World Teams. Naszym celem jest także przyznanie dzikich kart drużynom, które mogą wnieść do wyścigu dodatkowe elementy i uczynić go jeszcze ciekawszym i bardziej prestiżowymTeam Cofidis, Solutions Credits wyróżnia się jako jedna z najbardziej konkurencyjnych grup UCI Professional Continental Teams. Potwierdzają to uzyskiwane przez nich wyniki, a także zaproszenia do udziału w najważniejszych wyścigach UCI World Tour – zarówno etapowych, jak i jednodniowych klasykach, w których zawsze pokazują się z dobrej strony. W tym roku przygotowują się do Tour de France, a także Vuelta a Espana, gdzie wygrali etap w 2018 roku. Jestem pewien, że pojawią się w Tour de Pologne w świetnej formie i będzie to dla nich udany wyścig – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

 

W 76. Tour de Pologne oprócz zespołów UCI World Teams pojawią się drużyny z dzikimi kartami, wśród nich Team Cofidis, Solutions Credits, a także Gazprom-RusVelo, Team Novo Nordisk oraz Reprezentacja Polski. 76. Tour de Pologne rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie, a zakończy 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej