blank

Gazprom-Rusvelo gotowe na walkę w Tour de Pologne

Do wielkiego startu 76. Tour de Pologne UCI World Tour zostało 50 dni. Tegoroczny wyścig rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie. Na starcie pojawi się 18 grup zawodowych UCI World Tour oraz cztery drużyny z dzikimi kartami – Reprezentacja Polski, Cofidis, Team Novo Nordisk i Gazprom-RusVelo.

 

Dla Gazprom-RusVelo to piąty z rzędu start w Tour de Pologne. W ostatnich czterech edycjach rosyjska grupa pokazywała się na polskich drogach z dobrej strony. Jak będzie w tym roku? Opowiada o tym Dyrektor Generalny Gazprom-RusVelo Renat Khamidulin.

 

Dzika karta i możliwość startu w Tour de Pologne to dla nas ogromna satysfakcja. To wyścig, który na stałe zagościł w kalendarzu naszych startów i który ma dla nas ogromne znaczenie z wielu powodów. Wyścig UCI World Tour to możliwość zaprezentowania całego zespołu, a dla poszczególnych kolarzy to okazja do pokazania się na międzynarodowej arenie. W tym roku startowaliśmy już w UAE Tour, gdzie mieliśmy koszulki liderów dwóch klasyfikacji, w Tirreno-Adriatico, gdzie znajdowaliśmy się we wszystkich ucieczkach i w Eschborn-Frankfurt. Niestety w 2019 roku nie udało się nam odnieść zwycięstwo, ale jesteśmy jedną z drużyn, która mnóstwo kilometrów przejechała w ucieczkach, za każdym razem dając z siebie wszystko i starając się wyróżnić – mówi Renat Khamidulin

 

– Dla rosyjskiego zespołu, takiego jak nasz, Tour de Pologne jest szczególnie istotny. To najważniejszy wyścig kolarski w tej części Europy. Organizacja, poziom sportowy, świetni kolarze, trasy, międzynarodowy zasięg medialny i entuzjazm kibiców na trasie każdego dnia – to wszystko elementy, które wyróżniają Tour de Pologne i świadczą o jego wielkości. Tym bardziej jesteśmy dumni z faktu, że możemy uczestniczyć w wyścigu, który – w mojej opinii – jest pod względem organizacyjnym na równi z najważniejszymi wyścigami etapowymi. O tym jak wspaniała atmosfera towarzyszy Tour de Pologne świadczy mała anegdota. Przed rokiem nasz kucharz i dietetyk, który jest Włochem, przyjechał na wyścig po raz pierwszy. Dosłownie zakochał się w Polsce, w ludziach, miastach, atmosferze I całej scenerii. Zakochał się tak, że nie chciał wracać do domu – wyjaśnia Renat Khamidulin.

 

W najbliższych tygodniach grupa oficjalnie zdecyduje o składzie drużyny na Tour de Pologne. – Chcemy wystawić najsilniejszy możliwy skład. W lipcu kolarze wezmą udział w obozie przygotowawczym w Livigno. Skupimy się przede wszystkim na młodych kolarzach. Na starcie na pewno będzie dwóch liderów – Aleksandr Vlasov, zwycięzca Giro d’Italia U23 w 2018 roku i Evgeny Shalunov, bardzo ciekawy kolarz. Nasz zespół będzie nastawiony na ataki, a naszym celem będzie wykorzystanie wszystkich możliwych okazji, które pojawią się na każdym etapie. W ekipie znajdą się dyrektorzy sportowi – Denis Menchov, zwycięzca Giro d’Italia 2009 i Vuelta a Espana 2007 i Michele Devoti – podsumowuje Renat Khamidulin.

 

– Gazprom-RusVelo to uznana i szanowana grupa, która od lat realizuje swój projekt z dużym zaangażowaniem. To waleczny team z mieszanką młodych zawodników wspieranych przez bardziej doświadczonych kolarzy. W wyścigach, w których biorą udział zawsze udaje im się zaznaczyć swoją obecność, a w poprzednich latach w Polsce zawsze pokazywali się z dobrej strony. Dlatego po raz kolejny postanowiliśmy zaprosić grupę do startu w Polsce doceniając konsekwencję i zaangażowanie. Do tego można dodać dużą radość z widoku kolarzy jadących na rowerach Ernesto Colnago – od lat mojego wielkiego przyjaciela – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

 

76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie, a zakończy 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczny wyścigu rozgrywany jest w stulecie polskiego olimpizmu pod hasłem „Wyścig Pokoleń”.