blank

Kościelisko gotowe na Tour de Pologne

Wójt Gminy Kościelisko Roman Krupa i Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang podpisali dziś umowę na organizację mety szóstego etapu 76. Tour de Pologne UCI World Tour w Kościelisku. Najlepsi kolarze zafiniszują na ul. Nędzy-Kubińca w czwartek ósmego sierpnia.

Przy okazji konferencji prasowej Wójt Gminy Kościelisko opowiedział o przygotowaniach do tegorocznego Tour de Pologne. – Dla nas to bardzo ważne wydarzenie. Tour de Pologne to największy wyścig kolarski w Polsce. Do tej pory organizowaliśmy na jego trasie premie, w tym roku po raz pierwszy organizujemy metę. To nie tylko wyjątkowe wydarzenie pod kątem sportowym, ale także atrakcja dla naszych mieszkańców oraz turystów, którzy odwiedzają Gminę Kościelisko. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do kibicowania i wspólnego przeżywania kolarskich emocji – powiedział Roman Krupa.

Szósty etap 76. Tour de Pologne z Zakopanego do Kościeliska liczy 160 kilometrów. – To bardzo trudny etap, jeden z najcięższych w całym wyścigu. Podjazd Salamandrą, potem trudne rundy z górskimi premiami, wreszcie zjazd Salamandrą – myślę, że dla kibiców będzie bardzo widowiskowy. Następnie skręt w prawo do Kościeliska i meta na lekkim wzniesieniu na odcinku przy kościele. Jestem przekonany, że finisz będzie bardzo atrakcyjny dla kibiców. To także bardzo malowniczy etap, kolarze będą pokonywać trasę na terenach z piękną panoramą, a kibice będą mogli podziwiać wspaniałe widoki – dodaje Wójt Gminy Kościelisko.

Gmina Kościelisko to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. – Blisko Zakopanego, z Dolinami Chochołowską i Kościeliską, z miejscowościami Kościelisko, Witów, Dzianisz. Mnóstwo rzeczy do zobaczenia i zwiedzenia dla turystów pieszych i rowerowych. Z roku na rok obserwujemy rosnącą liczbę turystów rowerowych, imprez dla zawodowców i amatorów. Jednym z moich zadań jako wójta jest budowa ścieżek rowerowych. Chcemy przekonywać do tej formy aktywności i widzimy, że jest coraz większe zainteresowanie rowerami, kolarstwem i Tour de Pologne. Jesteśmy przygotowani, szykujemy fajną niespodziankę dla zwycięzcy. Trzymamy kciuki za kolarzy i niech wygra najlepszy – kończy Roman Krupa.

76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie i zakończy 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.