blank

Kurs na licencję kierowcy UCI

Od kilku lat Międzynarodowa Unia Kolarska wspólnie z Lang Team organizuje specjalne kursy dla osób chcących uzyskać licencję kierowcy UCI. W tym roku taki kurs zostanie przeprowadzony w dniu startu 76. Tour de Pologne UCI World Tour 3 sierpnia o godzinie 09:00 w hotelu Novotel City West Kraków (Armii Krajowej 11, Kraków). Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca pod adresem sekretariat@langteam.com.pl. Licencja jest niezbędna do prowadzenia pojazdu w kolumnie wyścigu UCI World Tour.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Międzynarodowa Unia Kolarska już po raz kolejny przeprowadzi w Polsce kurs dla osób chcących uzyskać licencję kierowcy UCI. Sama licencja jest niezbędna do prowadzenia pojazdu w kolumnie wyścigu UCI World Tour, ale kurs daje olbrzymią wiedzę na temat bezpieczeństwa i zasad poruszania się razem z wyścigiem. Jako organizator wiem, że bezpieczeństwo kolarzy jest jednym z najważniejszych elementów wyścigu. W tej kwestii zawsze robimy wszystko, aby zapewnić najwyższe standardy. Jestem bardzo zadowolony, że znów połączymy siły i wspólnie z UCI zwiększymy świadomość uczestników wyścigu i będziemy mogli przekazać niezbędną wiedzę – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Każdy kierowca, który chce uzyskać licencję UCI i posiada już licencję Polskiego Związku Kolarskiego powinien wysłać mailowe zgłoszenie na adres sekretariat@langteam.com.pl podając w tytule – kurs na licencję kierowcy UCI. Termin zgłoszeń mija 31 lipca. W wyjątkowych sytuacjach będą również przyjmowane zapisy na miejscu bezpośrednio przed rozpoczęciem kursu. Osoby, które nie posiadają licencji Polskiego Związku Kolarskiego powinny najpierw ją wyrobić. Szczegóły: https://www.pzkol.pl/. Uzyskanie licencji UCI uprawnia nie tylko do jazdy pojazdem w Tour de Pologne, ale także w innych wyścigach UCI World Tour.