blank

Niepowtarzalny hotel ugości kolarzy i kibiców

Szósty etap tegorocznego Tour de Pologne wystartuje spod Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane w stolicy polskich Tatr.

To niepowtarzalne miejsce jest sprawdzonym partnerem naszego narodowego wyścigu. – Od lat gościmy u nas kolarzy, mamy więc spore doświadczenie. W tym roku również zatrzyma się u nas osiem ekip – mówi Adam Bachleda-Curuś, właściciel Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane.

Hotel jest ponadczasową ikoną turystyki, nie tylko samego Zakopanego. Odnowione wnętrza oraz ręcznie wykonane zdobienia, lokalnych rzemieślników nadały mu unikalnego charakteru. Wnętrza hotelu inspirowane są stylem zakopiańskim. Hotel zachwyca również strefą Spa & Wellness, gdzie cała południowo-wschodnia ściana została przeszklona, dzięki czemu goście hotelu w Zakopanem mogą pływać lub wypoczywać na leżankach w kształcie góralskich sań i podziwiać panoramę Tatr.

Staramy się, żeby wszystko było prawdziwe i spójne. Utożsamiamy się z lokalizacją. Staramy się, żeby goście, którzy do nas przyjeżdżają mieli takie poczucie. Wchodząc do naszego hotelu przenoszą się w trochę inny świat i czują magię Zakopanego. Po pierwsze, spoglądając na góry z tarasu czy innego miejsca w hotelu, po drugie, obcując z ręcznie robionymi elementami wystroju, a po trzecie kosztując naszej kuchni – podkreśla Adam Bachleda-Curuś.

W tym roku gościny w Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane zaznają nie tylko kolarze, ale również kibice. Przed hotelem stanie bowiem miasteczko startu, ze wszystkimi czekającymi na fanów atrakcjami, oraz zainstaluje się biuro wyścigu. – Kolarze będą podpisywać listy startowe przed samym wejściem do hotelu – dodaje Adam Bachleda-Curuś.

Gdy już formalnościom stanie się zadość, peleton ruszy na trasę szóstego, przedostatniego etapu Tour de Pologne 2019. Zarówno start honorowy, jak i start ostry rozegra się na ulicy Powstańców Śląskich, sprzed Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane. Widok na spektakularną panoramę Tatr, z Giewontem na czele na pewno doda smaku samemu startowi, rywalizacji kolarzy i kibicom.