blank

“Rozumiemy i szanujemy decyzję Michała Kwiatkowskiego”

Michał Kwiatkowski nie wystąpi w tegorocznym Tour de Pologne. Kolarz Team Ineos, zwycięzca Tour de Pologne, sprzed roku poinformował o swojej decyzji tłumacząc ją  potrzebą odpoczynku oraz regeneracji po Tour de France. „W pełni rozumiemy i szanujemy decyzję Michała – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Nie jestem kimś, kto lubi zmieniać plany, ale to jest właśnie ten moment. Pomimo tego, że uwielbiam Tour de Pologne, a wspomnienia z ubiegłego roku są wciąż żywe, to w tej edycji niestety nie wystąpię. Teraz już wiem, świeżo po przejechaniu Tour de France, że odpoczynek i regeneracja to coś, czego mój organizm domagał się od dawna. Jak dotąd to nie był wymarzony sezon i to chyba dobry moment na refleksję i trochę przemyśleń dotyczących przygotowań do sezonu – chociażby bardzo intensywnego wyścigowo 2018 roku i próby zbudowania na tym tegorocznej formy. Wierzę, że wkrótce znów będę się cieszył rowerem, a wtedy na pewno łatwiej będzie walczyć o kolejne zwycięstwa. Udanego Tour de Pologne dla wszystkich! To bardzo trudna decyzja i będzie mi brakowało tego niesamowitego uczucia – ścigania się przed polskimi kibicami. Obiecuję, że będę oglądał. Mam nadzieję, że moi koledzy dadzą niezłe przedstawienie – napisał Michał Kwiatkowski.

– W pełni rozumiemy i szanujemy decyzję Michała. Jako kolarz doskonale wiem co to znaczy być zmęczonym po trzytygodniowym wysiłku, a do tego nie czuć się w pełni formy. Uważam, że w tej sytuacji to słuszna decyzja. Michał to znakomity kolarz, który wiele razy pokazał się z fantastycznej strony w Tour de Pologne. Pamiętamy doskonale jak walczył w 2012 roku z Moreno Moserem, kiedy zajął drugie miejsce i jak w wielkim stylu wygrał jubileuszowy 75. Tour de Pologne przed rokiem. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz Michał Kwiatkowski zaprezentuje się przed polskimi kibicami i dostarczy nam wielu emocji i wzruszeń. Michał, zapraszamy Cię na tegoroczny wyścig w roli gościa, jesteśmy z Tobą, nabieraj sił, trzymamy kciuki i mam nadzieję, że zobaczymy Cię w kolejnych Tour de Pologne w peletonie – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.