blank

Tissot Oficjalnym Chronometrażystą 76. Tour de Pologne

Już trzeci rok z rzędu Tissot jest Oficjalnym Chronometrażystą wyścigu Tour de Pologne. Rywalizacja na dystansie ponad 1075 km podzielona na 7 etapów rozpocznie się w sobotę, 3 sierpnia, w Krakowie.

– Bardzo się cieszę ze współpracy z marką Tissot, która odpowiada za oficjalny pomiar czasu podczas 76. edycji Tour de Pologne UCI World Tour. Dzięki temu partnerstwu łączymy cenioną na całym świecie precyzję Tissot z głęboko zakorzenioną narodową pasją do kolarstwa. Jestem przekonany, że fani tej dyscypliny docenią technologiczną biegłość naszego zaufanego partnera, który z myślą o miłośnikach kolarstwa od wielu lat tworzy dedykowane kolekcje zegarków – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Chronometrażyści Tissot z precyzją godną szwajcarskiej marki zadbają o pomiar czasu w czasie całej imprezy. W kolumnie reklamowej, w barwach Tissot, trasę wyścigu pokonają dwa samochody Alpine A110 ze stajni Alpine Centre Katowice. Szwajcarska marka Tissot współpracuje z legendarną marką motoryzacyjną już od lat 70. ubiegłego wieku. Natomiast z myślą o fanach największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, marka Tissot przygotowała specjalną kolekcję zegarków. Kolekcja Tissot T-Race Cycling daje możliwość wyboru spośród siedmiu wersji kolorystycznych.

Tissot T-Race Cycling to ergonomiczny sportowy zegarek, który dzięki właściwościom wykorzystanych materiałów jest niezwykle lekki i wytrzymały. Zegarek wyposażono w uniwersalną czarną sportową tarczę z trzema licznikami chronografu oraz dużymi luminescencyjnymi wskazówkami, dzięki którym z łatwością można odczytać godzinę. Faktura oraz kolor tarczy przypomina nawierzchnię szosy, którą przemierzają kolarze podczas wyścigu. Jednak to nie wszystkie nawiązania do kolarstwa. W zegarku znajdziemy także wiele elementów inspirowanych wyglądem poszczególnych części roweru.

Wygląd paska oraz uszu koperty wskazuje na podobieństwo do widelca ramy rowerowej. Zewnętrzna część tarczy z charakterystycznym indeksem imitującym szprychy wraz z pierścieniem tachymetru przypomina koło roweru. Rowerowe akcenty widoczne są także w innych miejscach: przyciski przypominają dźwignie hamulca, na spodzie koperty i na koronce odwzorowano charakterystyczną strukturę kasety rowerowej, a inspiracją dla wewnętrznej strony paska był łańcuch rowerowy. Zegarek Tissot T-Race Cycling to połączenie funkcjonalności i pasji do sportu.

Cechy techniczne zegarka:

  • Szwajcarski mechanizm kwarcowy
  • Koperta ze stali szlachetnej 316L w PVD w kolorze ciemnoszarym i czarnym
  • Aluminiowy pierścień lunety
  • Tył koperty z grawerem logo 90 lat Tour de Pologne
  • Szkło szafirowe odporne na zarysowania
  • Wodoszczelność do 10 barów (100 metrów / 330 stóp)
  • Silikonowy pasek ze standardową sprzączką
  • Średnica koperty: 44,5 mm