blank

Tour de Pologne w Katowicach w doborowym towarzystwie

Już w niedzielę czwartego sierpnia najlepsi kolarze zawitają do Katowic. Drugi etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour zakończy się w al. Korfantego przy Spodku. O szczegółach kolarskiego święta w Katowicach mówił na konferencji prasowej Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.

W konferencji wzięli  udział także Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun i Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Dyrektor Artystyczny Off Festivalu Artur Rojek i Marek Krajewski, Prezes Polskiego Związku Badmintona. W ten weekend w Katowicach oprócz Tour de Pologne odbędą się także Mistrzostwa Świata w Badmintonie i Off Festival.

Drugi etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour liczy 153 kilometry i prowadzi z Tarnowskich Gór do Katowic.  Zanim kibice będą emocjonować się finiszem, peleton przejedzie trzy rundy po ulicach miasta. Jeszcze przed wjazdem na pierwsze okrążenie kolarze powalczą na Lotnej Premii LOTTO rozgrywanej pod hasłem 100-lecia PCK. Na rundach znajdują się dwie Górskie Premie TAURON czwartej kategorii – na pierwszym okrążeniu na al. Korfantego i na trzecim okrążeniu na ul. Góreckiego. A na deser finisz przy Spodku, gdzie kolarze osiągają zawrotne prędkości. W tym roku na ostatnich dwustu metrach będzie prowadzony oficjalny pomiar prędkości, a najszybszy kolarz otrzyma nagrodę specjalną od PKP Intercity.

Cieszę się bardzo, że ponownie będziemy świadkami wspaniałego etapu z metą w Katowicach. Katowice od lat są wypróbowanym partnerem Tour de Pologne. Zawsze możemy liczyć na przychylność władz i na perfekcyjną organizację. Rundy i meta w Katowicach należą do najbardziej widowiskowych i emocjonujących w całym wyścigu, a zwycięzcy etapu z metą przy Spodku przechodzą do historii jako najszybsi kolarze w Tour de Pologne. Olbrzymim plusem Katowic są wspaniali kibice, którzy żywiołowo dopingują kolarzy na trasie i tworzą atmosferę wielkiego kolarskiego święta – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Oprócz mety drugiego etapu Tour de Pologne, w Katowicach odbędzie się także Kinder+Sport Mini Tour de Pologne czyli największe kolarskie wydarzenie dla dzieci i młodzieży w Polsce. Mogą w nim startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 14 lat. Wydarzenie podzielone jest na rowerową paradę dla najmłodszych oraz wyścigi dla nastoletnich uczestników.