blank

76. Tour de Pologne, 1 etap Kraków – Kraków

153 kolarzy znajduje się na liście startowej pierwszego etapu 76. Tour de Pologne Kraków – Kraków. Start honorowy nastąpi o godzinie 15:10 na Rynku Głównym. Peleton pokona 132 kilometry i około godziny 18:30 dotrze na metę w al. Focha.

Na trasie pierwszego etapu znajdują się trzy Lotne Premie LOTTO – Myślenice, Czernichów i Kraków oraz trzy Górskie Premie TAURON czwartej kategorii – Lanckorona, Witanowice oraz Kaszów. Zanim peleton zafiniszuje na mecie pierwszego etapu, kolarze pokonają w Krakowie trzy rundy po cztery kilometry każda.

Trasa etapu jest dość płaska i dynamiczna, a na finiszu na Błoniach główne role powinni odgrywać sprinterzy. Na starcie pojawi się wiele znakomitych nazwisk, wśród nich ci, którzy płaskie etapy w Tour de Pologne już wygrywali – między innymi Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe), John Degenkolb (Trek-Segafredo), czy Fernando Gaviria Rendon (UAE Team Emirates).

Na liście startowej znajduje się piętnastu polskich kolarzy – Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe), Michał Gołaś (Team Ineos), Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), Kamil Gradek, Łukasz Owsian, Paweł Bernas (CCC Team) oraz Reprezentacja Polski w składzie Paweł Cieślik, Paweł Franczak, Jakub Kaczmarek, Adrian Kurek, Maciej Paterski, Szymon Rekita, Marek Rutkiewicz.

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) Bardzo się cieszę, że możemy wystartować Tour de Pologne właśnie w Krakowie. Niedaleko stąd się urodziłem, a Kraków to prawdziwie sportowe miasto. Na pewno będzie fajna zabawa.

Michał Gołaś (Team Ineos) Mam świetne wspomnienia związane z Krakowem i bardzo się cieszę, że mogę tu wrócić. Prezentacja była wspaniała, a atmosfera na starcie zawsze jest super. Zawsze bardzo miło wraca się do tego miejsca, bo ono kojarzy się z kolarstwem. Nie mogę się doczekać pierwszego etapu.

Mapy, profile, transmisja: https://www.tourdepologne.pl/etap-1/

Lista startowa: https://www.tourdepologne.pl/lista-startowa/

Zdjęcia z prezentacji ekip: https://we.tl/t-i4dqClQQW3

Wypowiedzi mp3: https://we.tl/t-Qrz9II7Spw

Video – prezentacja ekip: https://www.youtube.com/watch?v=i3TE8SboGV0