blank

Cirrus Aircraft i Aero Poznań partnerami Tour de Pologne

Przedstawicielstwo producenta samolotów, które od lat znajdują się na pierwszych miejscach rankingów sprzedaży światowej, został oficjalnym partnerem wyścigu Tour de Pologne.

Firma z siedzibą w Duluth w Stanach Zjednoczonych wraz z ośrodkiem szkolenia lotniczego Aero Poznań, będącym również Europejskim Centrum Symulatorowm Cirrusa, są pierwszymi w historii partnerami Tour de Pologne (TdP) działającymi w branży lotniczej.

Samoloty Cirrus to nie tylko piękne, ale także niezwykle bezpieczne i dynamiczne maszyny. Cieszymy się mogąc rozpocząć współpracę z takim partnerem z rynku lotniczego – marką uznaną i docenianą.” – mówi Czesław Lang – wybitny polski kolarz, wicemistrz olimpijski, zwycięzca TdP z 1980 roku, a obecnie Dyrektor Generalny Wyścigu.

Dla nas, jako przedstawiciela samolotów marki Cirrus na rynek polski, litewski, łotewski oraz estoński, to ogromny zaszczyt i przyjemność, uczestniczyć w tak wyjątkowym i prestiżowym wydarzeniu jakim jest Tour de Pologne – mówi Jarosław Przybyła, Prezes Zarządu Cirrus Aircraft Poland & Baltics. – Mamy świadomość, że ten wyjątkowy wyścig jest stałym punktem kalendarza największych i najbardziej docenianych na świecie tourów, stąd nasze partnerstwo i chęć propagacji lotnictwa wśród miłośników kolarstwa, oraz kolarstwa wśród entuzjastów awiacji.

Zgodnie z raportem General Aviation Manufacturers Association (GAMA) za rok 2018, wszystkie 4 modele samolotów marki Cirrus, produkowane przez koncern z Duluth znajdują się wśród 10 najczęściej kupowanych na świecie samolotów z segmentu General Aviation – z czego Cirrus SR22T plasuje się na miejscu pierwszym, a SR20 na miejscu drugim.

CIRRUS AIRCRAFT

Amerykański producent samolotów lekkich z siedzibą w Duluth (Minnesota). Firma znana jest z produkcji najpopularniejszych samolotów na świecie w tej klasie, napędzanych silnikiem tłokowym Cirrus SR22T, SR22 oraz SR20. Trzy lata temu do produkcji wprowadzony został model Cirrus Vision Jet – pierwszy tzw. Personal Jet, czyli samolot z silnikiem odrzutowym, do którego pilotowania nie jest wymagane posiadanie licencji zawodowej. Każdy z samolotów wyprodukowany przez producenta z Duluth wyposażony jest m.in. w system bezpieczeństwa w postaci spadochronu dla całego samolotu (CAPSÔ).

blank

AERO POZNAŃ

Prowadzone przez Aero Poznań certyfikowane centrum szkoleniowe Cirrus Platinum postrzegane jest jako jedno z najlepszych na świecie. Cieszy się ono renomą i uznaniem wśród pilotów z uwagi na różnorodność i zaawansowanie programów szkoleniowych, a także na zapewnianą jakość szkolenia, jak i obsługi klienta. Nie bez znaczenia pozostają symulatory, które stanowią unikaty na skalę europejską, jak i światową. Aero Poznań to obecnie jedna z dwóch placówek na świecie pozwalająca na szkolenie pilotów, którzy zasiądą za sterami samolotu Cirrus Vision Jet – jedynego samolotu z napędem odrzutowym, do którego pilotowania nie jest wymagana licencja pilota zawodowego.

blank