blank

Tour de Pologne etap 5 Kopalnia Soli “Wieliczka” – Bielsko-Biała

154 kilometry mają do pokonania kolarze na piątym etapie 76. Tour de Pologne UCI World Tour z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej. Grupa Lotto Soudal zdecydowała, iż jej kolarze wystartują w piątym etapie wyścigu i pojadą dla Bjorga Lambrechta.

Piąty etap rozpocznie się o godzinie 12:45 w Kopalni Soli „Wieliczka”. Na trasie znajdują się dwie Górskie Premie TAURON drugiej kategorii – Rychwałd i Hucisko oraz jednej pierwszej kategorii – Przełęcz Przegibek. Na trasie znajdują się także dwie Lotne Premie LOTTO – w Międzybrodziu Bialskim oraz Bielsku-Białej, która odbywa się pod hasłem 100-lecia PCK. Przed finiszem kolarze pokonają jeszcze trzy rundy w Bielsku-Białej o długości 7,2 km każda. Na mecie w al. Armii Krajowej powinni pojawić się ok. 16:30.

W koszulce lidera klasyfikacji generalnej CARREFOUR wystartuje Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe), w koszulce Najlepszego Sprintera LOTOS wicelider tej klasyfikacji Danny Van Poppel (Team Jumbo Vista), Najlepszego Górala TAURON Charles Planet (Team Novo Nordisk), a Najaktywniejszego Zawodnika LOTTO wicelider tej klasyfikacji Paweł Franczak (Reprezentacja Polski).