blank

Tour de Pologne, etap 6 Zakopane – Kościelisko

160 kilometrów mają do pokonania kolarze na szóstym etapie 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Peleton wystartował sprzed Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem, na metę w Kościelisku powinien dojechać około 18:30.

Szósty dzień Tour de Pologne to klasyczny górski etap rozgrywany w tatrzańskiej scenerii. Po starcie w Zakopanem peleton ma do pokonania pięć rund po 29 kilometrów. Na każdej z rund znajduje się Górska Premia TAURON pierwszej kategorii – Pitoniówka (x5). Kolarze powalczą także na dwóch Lotnych Premiach LOTTO w Zębie (1 i 2 runda) oraz na jednej w Ratułowie (4 runda). Przed dojazdem do mety znajduje się jeszcze jedna Górska Premia TAURON pierwszej kategorii – Gubałówka. Finisz na ul. Nędzy-Kubińca w Kościelisku.

Liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR jest Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe), który prowadzi również w klasyfikacji Najlepszy Sprinter LOTOS. Najlepszym Góralem TAURON po pięciu etapach jest Rodrigo Contreras (Astana Pro Team), Najaktywniejszym Zawodnikiem LOTTO Charles Planet (Team Novo Nordisk), a Najlepszym Polakiem LOTOS Szymon Rekita (Reprezentacja Polski), który w klasyfikacji generalnej zajmuje siódme miejsce. Liderem klasyfikacji drużynowej jest Bora-Hansgrohe.