blank

Tour de Pologne, etap 7 Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska

Siódmy etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour rozstrzygnie losy klasyfikacji generalnej wyścigu. Kolarza mają dziś do pokonania trudną, górską trasę z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej. W koszulce lidera wystartuje Jonas Vingegaard z Team Jumbo – Visma.

Duńczyk zdobył prowadzenie w klasyfikacji generalnej na wczorajszym etapie z Zakopanego do Kościeliska. Przed ostatnim etapem Vingegaard wyprzedza o cztery sekundy Pavla Sivakova (Team Ineos) i o sześć sekund Jaia Hindleya (Team Sunweb). Najlepszy z Polaków Rafał Majka zajmuje dziewiąte miejsce ze stratą 20 sekund.

Królewski etap 76. Tour de Pologne liczy 153 kilometry. Najpierw peleton przejedzie dwie duże rundy po 59,6 km, a następnie jedną mniejszą o długości 34 km. Na trasie znajduje się w sumie pięć Górskich Premii TAURON pierwszej kategorii – Ściana BUKOVINA (x2) oraz Ściana HARNAŚ (x3). Kolarze powalczą także na dwóch Lotnych Premiach LOTTO w Szaflarach i jednej w Jurgowie (mała runda). Meta przy Rondzie Klin w Bukowinie Tatrzańskiej.