blank

Czesław Lang z Krzyżem USQUE AD FINEM

To dla mnie wielkie wyróżnienie i ogromny zaszczyt – powiedział Czesław Lang, który w niedzielę został odznaczony przez Kapitułę Krzyża USQUE AD FINEM imienia Majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Alexandrinum położonym we wsi Krubki – Górki w województwie mazowieckim. 29 września odbyły się tam coroczne obchody rocznicy przyjazdu majora Henryka Dobrzańskiego wraz z oddziałem kawalerii do tego majątku. To właśnie tu rozpoczęła się epopeja Wydzielania Kawalerów Wojska Polskiego, którym dowodził Major Henryk Dobrzański – Hubal. – Jestem zaszczycony tym wyróżnieniem, które jest nadawane osobom o szczególnych zasługach dla Naszej Ojczyzny – powiedział wicemistrz olimpijski z Moskwy i dyrektor generalny firmy Lang Team, która od 26 lat organizuje największą coroczną imprezę sportową w naszej części Europy, czyli Tour de Pologne UCI World Tour.

blank

 

Krzyż USQUE AD FINEM jest nadawany osobom, stojącym na straży interesu i dobrego imienia Polski, prowadząc działalność na niwie naukowej, literackiej, publicystycznej, sportowej lub pozostając w służbie publicznej. Wyboru dokonuje Kapituła, którą tworzą potomkowie Majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala oraz osoby kultywujące pamięć oraz tradycję jego osoby.

Od lat staramy się pokazywać, jak dynamicznie rozwija się nasz kraj. Co roku przy okazji Tour de Pologne staramy się też, aby równolegle z rywalizacją najlepszych kolarzy świata, którą śledzą widzowie w ponad stu krajach na całym świecie, promować ważne wydarzenia z historii naszego kraju – powiedział Czesław Lang.