blank

Tour de Pologne włącza się w obchody Światowego Dnia Turystyki

W takim dniu, jak dzisiaj jestem szczególnie zadowolony, że wśród naszych partnerów jest Polska Organizacja Turystyczna – mówi dyrektor generalny Lang Teamu Czesław Lang. Chodzi oczywiście o Światowy Dzień Turystyki, który jest obchodzony 27 września.

To święto, które odbywa się od 1979 roku, a obchody są organizowane w różnych regionach świata. Ma na celu uświadomienie społeczeństwu, jak wielkie znaczenie ma turystyka we wzmacnianiu wzajemnego zrozumienia między narodami.

blank
Organizuję Tour de Pologne od ponad ćwierć wieku i widzę, jak zmienia się Polska – opowiada Czesław Lang, który w piątek razem z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką, prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej Robertem Andrzejczykiem oraz Marszałkiem Województwa Śląskiego Jakubem Chełstowskim wziął udział w Uroczystej Gali Obchodów Światowego Dnia Turystyki, która odbyła się na Stadionie Śląskim.

My organizujemy wyścig kolarski, ale warto pamiętać, że przy okazji promujemy nasz kraj na całym świecie. Od lat staramy się pokazywać najpiękniejsze zakątki dynamicznie rozwijającej się Polski. Wyścig stał się Narodowym Produktem Turystycznym. Podobnie jest z Tour de France we Francji, bo największe wyścigi kolarskie stały się wizytówkami krajów na świecie – mówi prezes zarządu Lang Team Adam Siluta.

blank
Tour de Pologne to impreza, na trasie której kolarze, a wraz z nimi setki ludzi z obsługi oraz tysiącami kibiców pokonują blisko półtora tysiąca kilometrów, a na trasie przejeżdżają przez około 400 miejscowości. – Polska pięknieje i dynamicznie się rozwija. Dzięki przekazowi telewizyjnemu, który dociera do stu dwudziestu krajów na świecie, możemy to wszystko pokazywać, a zarazem promować i zachęcać do odwiedzin naszego kraju. Dla mnie ma to ogromne znaczenie i stanowi wartość nie do przecenienia. Tym bardziej że zadbaliśmy o realizację na najwyższym poziomie, więc jesteśmy w stanie pokazać absolutnie wyjątkowe obrazy z naszego kraju. Podobnie zresztą podchodzą do tego nasi partnerzy. Wspólnie budujemy prestiż Polski na całym świecie – mówi Czesław Lang. Tour de Pologne także od lat organizuje konkurs na Najpiękniejsze Miasta Wyścigu. Wkrótce kolejni otrzymają wyjątkowe wyróżnienia.