blank

Czesław Lang z Indywidualną Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP

Czesław Lang został jednym z laureatów XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Dyrektor Generalny Tour de Pologne odebrał nagrodę indywidualną z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy na uroczystej gali podczas Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa.

Przyznawana co roku Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to szczególne wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój polskiej gospodarki, budując jednocześnie pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej. Na uroczystej gali podczas Kongresu 590 Prezydent Andrzej Duda wręczył wyróżnienia w pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych.

Prezydent przyznał także nagrodę indywidualną dla osoby wyróżniającej się wybitnymi zasługami dla rozwoju polskiej gospodarki i przedsiębiorczości. Otrzymał ją Czesław Lang – wicemistrz olimpijski z 1980 roku w kolarstwie szosowym, obecnie Dyrektor Generalny kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour – największego sportowego wydarzenia w Polsce.

Bardzo się cieszę i dziękuję, to ogromny zaszczyt otrzymać nagrodę z rąk Pana Prezydenta i znaleźć się w znakomitym gronie laureatów. Jestem szczęśliwy, że zbudowaliśmy polską markę sportową, jaką jest Tour de Pologne i wprowadziliśmy ją do grona najważniejszych wydarzeń kolarskich na świecie. Dziś Tour de Pologne jest marką o globalnym zasięgu, a dzięki transmisjom telewizyjnym w 120 państwach znakomitą formą promocji Polski na arenie międzynarodowej. Możemy być dumni z faktu, że wspólnie tworzymy jedną z najbardziej prestiżowych imprez kolarskich na świecie  – powiedział Czesław Lang.

Tour de Pologne to polski narodowy wyścig kolarski organizowany od 1928 roku. W 1993 roku Dyrektorem Generalnym został Czesław Lang. Od 2005 roku Tour de Pologne należy do UCI World Tour, czyli prestiżowego cyklu zrzeszającego największe i najbardziej prestiżowe kolarskie wyścigi na świecie. Dziś jest największą cyklicznie organizowaną sportową imprezą w Polsce i najważniejszym wyścigiem kolarskim w tej części Europy.

Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP