blank

Uroczyste otwarcie kongresu AIOCC w Kopalni Soli „Wieliczka”

Przewodniczący AIOCC Christian Prudhomme otworzył Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Wyścigów Kolarskich podczas oficjalnego bankietu w Kopalni Soli „Wieliczka”. Kongres odbywa się w piątek w Krakowie.

Dyrektorzy największych kolarskich wyścigów co roku spotykają się na kongresie, podczas którego omawiane są najważniejsze kwestie dotyczące rozwoju kolarstwa i promocji wyścigów. W tym roku kongres AIOCC po raz pierwszy odbywa się w Polsce. Dzień przed kongresem goście spotkali się na oficjalnym bankiecie w jednej z największych atrakcji turystycznych w naszym kraju.

Gości powitał ze sceny Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” Zbigniew Zarębski oraz Dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang. Z kolei Przewodniczący AIOCC i Dyrektor Tour de France Christian Prudhomme w bardzo ciepłych słowach wypowiadał się o polskim narodowym wyścigu, jako wydarzeniu organizowanym na najwyższym poziomie. Goście, wśród których był także między innymi Mauro Vegni, Dyrektor Giro d’Italia, byli także pod dużym wrażeniem samej Kopalni Soli „Wieliczka”, którą mieli okazję zwiedzić. Oficjalny bankiet poprowadził spiker Tour de Pologne Dariusz Maląg.