blank

Uroczyste podsumowanie rankingu magazynu “Forbes” i Pentagon Research

Już 26 listopada w hotelu InterContinental Warszawa odbędzie się spotkanie podsumowujące ranking 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie. W transmitowanej przez TVP Sport (20:05) debacie weźmie udział między innymi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Ranking 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie tworzony przez redakcję „Forbesa” i firmę badawczą Pentagon Research, to coroczne zestawienie ludzi najsilniej oddziałujących na rodzimy sport: sportowców, trenerów, działaczy, biznesmenów inwestujących w sport, sponsorów czy dziennikarzy. Już od pięciu lat „Forbes” i Pentagon Research tworzą listę  najsilniejszych osobistości rodzimego sportu, biorąc pod uwagę kilka istotnych dla tego rynku pytań – m.in. o to, kto najbardziej przyczynia się do osiągania sukcesów sportowych, kto skutecznie promuje zdrowy styl życia czy kto decyduje o funkcjonowaniu i finansowaniu organizacji sportowych.

W tym roku twórcy rankingu – redakcja „Forbes” i firma Pentagon Research – połączyli siły z TVP Sport, wspólnie organizując wydarzenie podsumowujące ranking. Na uroczystej konferencji, która odbędzie się 26 listopada 2019 roku w hotelu InterContinental Warszawa, zostaną omówione wyniki rankingu, a także odbędzie się dyskusja z udziałem ludzi kształtujących polski rynek sportowy. W debacie na temat wpływowości w sporcie, współpracy wielkich firm z wielkimi ludźmi sportu czy wspierania sportu amatorskiego wezmą udział:

– Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej,

– Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy i przedsiębiorca,

– Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne,

– Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport,

– Jarosław Wittstock, wiceprezes Grupy LOTOS.

Wydarzenie będzie transmitowane na antenie TVP Sport od godziny 20:05.

Podczas konferencji zostaną także po raz pierwszy wręczone statuetki Ambasadorów Dobrych Praktyk w Sporcie – wyróżnienia przyznawanego ludziom, którzy w sposób szczególny – często bezinteresownie – wspierają polski sport. Mogą to być sportowcy, trenerzy, przedsiębiorcy czy zwykli entuzjaści kultury fizycznej, często pozostający poza radarami największych mediów, ale dający dobry przykład i motywujący do działania.