blank

Gazprom-RusVelo z dziką kartą na 77. Tour de Pologne

Kolarze Gazprom-RusVelo wystartują w tegorocznym Tour de Pologne UCI World Tour. Rosyjska zawodowa grupa kolarska otrzymała od organizatorów dziką kartę.

Gazprom-RusVelo to drużyna od lat budowana z dużym zaangażowaniem i konsekwencją. Jest bardzo walecznym teamem, który w poprzednich startach w naszym wyścigu prezentował bardzo wysoki poziom. Mieszanka młodych, utalentowanych kolarzy z bardziej doświadczonymi zawodnikami może przynieść bardzo dobre efekty. Jestem pod dużym wrażeniem tego jak Dyrektor Generalny Renat Khamidulin buduje ten zespół. Myślę, że w tegorocznym Tour de Pologne będziemy świadkami wspaniałej postawy Gazprom-RusVelo. Co cieszy mnie dodatkowo, to fakt, iż kolarze Gazprom-RusVelo startują na rowerach Ernesto Colnago, z którym od lat pozostaję w wielkiej przyjaźni – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

blank

Gazprom-RusVelo wystartował w Tour de Pologne UCI World Tour w 2014 roku, a od 2016 roku co roku otrzymuje dziką kartę.

Tour de Pologne był pierwszy wyścigiem z cyklu UCI World Tour, w którym kiedykolwiek uczystniczył team Gazprom-RusVelo. To było niezapomniane przeżycie, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Bardzo cieszymy się, że możemy tu wrócić i ponownie wystartować w Polsce. Organizacja Tour de Pologne jest na światowym poziomie, na równie z największymi wyścigami świata, co więcej poprawia się z roku na rok. Mamy wiele oczekiwań związanych z tegorocznym startem. Nasza drużyna jest zdecydowanie bardziej międzynarodowa niż w przeszłości, mamy nie tylko kolarzy z Rosji, ale i z zagranicy. I są to zawodnicy, którzy mogą osiągać doskonałe wyniki – powiedział Renat Khamidulin, Dyrektor Generalny Gazprom-RusVelo.

Gazprom-RusVelo to druga drużyna po Team Novo Nordisk, która otrzymała dziką kartę uprawniającą do startu w 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Tegoroczny wyścig odbędzie się w dniach 5-11 lipca i wystartują w nim wszystkie drużyny UCI World Teams oraz zespoły, które otrzymają dzikie karty od organizatorów.