blank

Lang: Przed nami wyjątkowy, piękny Tour de Pologne

Wiadomo, że są nowe czasy i okoliczności, ale zrobimy wszystko, żeby nasz narodowy wyścig kolejny raz stał się wizytówką Polski – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

Mamy wyjątkowe czasy, ale i nasz wyścig będzie wyjątkowy. Chcemy stworzyć imprezę, na którą będą zwrócone oczy całego świata. Pokażemy, że można, że warto, a sport znowu da całemu światu piękny sygnał do działania – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang. Z powodu trwającej pandemii koronawirusa impreza zmieniła termin, ale cały kalendarz został zmieniony. W nowej rzeczywistości nasz narodowy wyścig będzie miał pięć etapów, które potrwają od 5 do 9 sierpnia. Jeszcze niedawno wszystko stało pod znakiem zapytania, ale teraz nawet władze państwowe przyznają, że nie mogą doczekać się wyścigu. Jeszcze niedawno minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk wypowiadała się o TdP bardzo ostrożnie, teraz jest jednak zupełnie inaczej. – Wtedy nie wiedzieliśmy, jak rozwinie się sytuacja w kraju. Obecnie jest inaczej i myślę, że Tour de Pologne może odbyć się stosunkowo bezpiecznie. Byłby to jeden z pierwszych tak dużych wyścigów, więc wszystkie oczy byłyby zwrócone na nas. Oby były pełne zachwytu – przyznała na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Tour de Pologne w nowym terminie będzie pierwszym wyścigiem etapowym elitarnego cyklu World Tour, więc można spodziewać się znakomitej obsady i gigantycznego zainteresowania. Przekaz telewizyjny co roku docierał do ponad stu krajów, teraz chętnych do oglądania rywalizacji na polskich szosach jest jeszcze więcej. – Za produkcję sygnału odpowiadają fachowcy z Telewizji Polskiej. Mamy wypracowane standardy, które sprawiają, że realizujemy wszystko na najwyższym światowym poziomie. Przyznam szczerze, że nie mogę się doczekać wyścigu chyba nawet bardziej niż zwykle. Wiem, z jaką odpowiedzialną misją się zmierzymy, ale warto się jej podjąć. Będziemy mogli pokazać Polskę całemu światu. A mamy się czym chwalić – przekonuje srebrny medalista olimpijski z Moskwy.