blank

Prezentacja trasy Tour de Pologne w TVP

Prezentacja trasy 77. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w Sportowym Wieczorze w TVP Sport w środę 1 lipca o godzinie 22:15.

Polski narodowy wyścig zostanie rozegrany w dniach 5-9 sierpnia i będzie pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Tegoroczny Tour de Pologne będzie się składał z pięciu etapów.

Przygotowaliśmy bardzo ciekawą, zróżnicowaną i wymagającą trasę. Wiemy, że pojawi się w Polsce wielu znakomitych kolarzy i każdy z nich na pewno znajdzie coś dla siebie. Będą etapy płaskie, odcinki klasyczne, a także górskie wspinaczki. Oczywiście tegoroczny Tour de Pologne będzie szczególny. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią wyścig odbędzie się bez publiczności na startach i metach, nie będzie kolumny reklamowej, ani miasteczka sponsorskiego. Tym serdeczniej zapraszamy wszystkich do oglądania transmisji w Telewizji Polskiej. O szczegółach powiemy już w najbliższą środę w Sportowym Wieczorze – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Czesław Lang będzie jednym z gości środowej prezentacji. Za pośrednictwem Skype pojawi się również Rafał Majka z grupy Bora Hansgrohe, zwycięzca Tour de Pologne 2014, a także Tomasz Marczyński z grupy Lotto Soudal. Podczas prezentacji widzowie poznają dokładną trasę wyścigu, wszystkie miasta startowe i etapowe oraz miasta premii. Będzie można zobaczyć mapy, przekroje i animacje poszczególnych etapów. Najciekawsze fragmenty trasy przedstawi Bartosz Huzarski, z kolei dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski opowie o tym jak w tym roku Telewizja Polska będzie transmitować Tour de Pologne. Po zakończeniu prezentacji w Sportowym Wieczorze Czesław Lang będzie do dyspozycji widzów na Facebooku oraz YouTube TVP Sport.