blank

Polonus jeździ z Tour de Pologne

Narodowy przewoźnik autokarowy Polonus został Partnerem Tour de Pologne UCI World Tour. W ramach długoterminowej współpracy Polonus będzie także Oficjalnym Przewoźnikiem Autokarowym polskiego narodowego wyścigu kolarskiego.

Jestem bardzo zadowolony z rozpoczęcia współpracy z Polonus. Firma, która łączy Polskę, znakomicie wpisuje się w nasz narodowy wyścig kolarski. Tour de Pologne, zwłaszcza w tym szczególnym okresie, ma nieść przesłanie sportowej rywalizacji, a jednocześnie łączyć wszystkich wokół pozytywnych emocji. Cieszę się, że będziemy mogli wspólnie to przesłanie realizować i jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie wspaniałe efekty – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

W ramach współpracy Polonus udostępni na tegoroczny Tour de Pologne swoje biało-czerwone autokary, a także będzie promował wyścig w swoich kanałach komunikacji oraz na Dworcu Autobusowym Warszawa Zachodnia, który jest największym węzłem komunikacyjnym w Polsce. Reklamy Tour de Pologne pojawią się między innymi na budynku siedziby spółki, na autokarach, monitorach oraz w mediach społecznościowych.

– Bardzo się cieszę, że będziemy częścią tego wspaniałego i popularnego wydarzenia, które promuje Polskę i jej atuty na całym świecie. Jako lider polskiej branży transportowej wspieramy największe i najważniejsze wydarzenia sportowe, a nasza działalność doskonale wpisuje się w narodowy charakter Tour de Pologne. Tegoroczny wyścig rozgrywany jest w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, co ma dla nas szczególne znaczenie – powiedział Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus.

77. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia i będzie pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie związanej z epidemią koronawirusa. Najlepsi kolarze świata wystartują ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, aby po pięciu etapach zafiniszować w Krakowie. 77. Tour de Pologne będzie rozgrywany w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II.

 Tour de Pologne to największa cykliczna impreza sportowa w Polsce oraz najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2005 roku należy do elitarnego cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów. Jest jednym z najlepiej ocenianych wyścigów kolarskich na świecie pod względem organizacyjnym. Co roku startują w nim wszystkie najlepsze grupy zawodowe świata oraz czołowi kolarze zawodowego peletonu. Transmisje telewizyjne z Tour de Pologne UCI World Tour docierają do 120 państw na całym świecie.

Polonus jest narodowym przewoźnikiem autokarowym świadczącym usługi przewozu osób w regularnej komunikacji lokalnej, dalekobieżnej i międzynarodowej. Strategiczny polski przewoźnik, będący spółką Skarbu Państwa obsługuje blisko 40 linii, łącząc główne ośrodki miejskie i turystyczne z Warszawą. Z usług Polonusa, realizowanych w oparciu o bazy transportowe w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim i Piasecznie korzysta ponad 4,75 mln pasażerów rocznie. Jednocześnie Polonus jest operatorem Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia – jednego z największych i najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Spółka posiada własny system zarządzania dworcem oraz platformę sprzedaży biletów DworzecOnline.pl.