blank

PZU Sponsorem Oficjalnym Tour de Pologne

PZU zostało nowym Sponsorem Oficjalnym 77. Tour de Pologne UCI World Tour, a także Sponsorem Oficjalnym klasyfikacji Najlepszy Góral PZU Tour de Pologne.

Klasyfikacja Najlepszy Góral PZU to jedna z najważniejszych w całym wyścigu. Co roku mamy na starcie znakomitych specjalistów od jazdy po górach, a rywalizacja o zwycięstwo w tej klasyfikacji jest pasjonująca. TdP to kolarska liga mistrzów, najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowo Wschodniej. Dlatego cieszę się z zaangażowania tak uznanej marki jak PZU. Mocno wierzę, że współpraca przyniesie wspaniałe efekty – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

77. Tour de Pologne będzie pierwszym etapowym wyścigiem drugiej części sezonu World Tour. To właśni w Polsce najlepsi kolarze świata wznowią rywalizację po przerwie spowodowanej koronawirusem. 77. Tour de Pologne odbędzie się w formule pięcioetapowej. Zawodowy peleton wystartuje 5 sierpnia ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, a zafiniszuje 9 sierpnia na krakowskich Błoniach.

Dołączenie do rodziny Tour de Pologne to dla Grupy PZU zaszczyt.  Najlepsi powinni współpracować z najlepszymi, a wyścig TdP przez lata udowadnia, że nie ma sobie równych pod względem sportowym i organizacyjnym. Trudno o lepszy przykład zaangażowania Grupy PZU w dyscyplinę, która jest uwielbiana i uprawiana przez miliony Polaków, a przy tym na stałe zapisała się w historii polskiego sportu. Tegoroczny Tour de Pologne przyciągnie uwagę fanów kolarstwa na całym świecie. Jestem dumny, że zobaczą tam logo Grupy PZU – powiedział Marcin Eckert, członek Zarządu Grupy PZU.

Tour de Pologne to największa cykliczna impreza sportowa w Polsce oraz najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2005 roku należy do elitarnego cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów. Jest jednym z najlepiej ocenianych wyścigów kolarskich na świecie pod względem organizacyjnym. Co roku startują w nim wszystkie najlepsze grupy zawodowe świata oraz czołowi kolarze zawodowego peletonu. Transmisje telewizyjne z Tour de Pologne UCI World Tour docierają do 120 państw na całym świecie 77 Tour de Pologne będzie transmitowany na antenach TVP1 i TVP Sport. Publiczny nadawca zaplanował ponad 40 godzin transmisji z tego wydarzenia.