blank

Remco Evenepoel wystartuje w Tour de Pologne

Remco Evenpoel znalazł się w składzie Deceuninck-Quick Step na 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Dla belgijskiego kolarza będzie to pierwszy występ w polskim narodowym wyścigu.

– Tour de Pologne będzie dla mnie pierwszym wyścigiem World Tour po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa – powiedział Evenepoel, który drugą część sezonu rozpocznie w Vuelta a Burgos 28 lipca – będzie to również mój debiut w tych zawodach. Tour de Pologne to wydarzenie o wielkiej historii, ale o samym wyścigu wiem niezbyt wiele. Lubię jednak odkrywać nowe rzeczy, poza tym podpytałem kolegów z teamu. Powiedzieli, że to trudny i intensywny wyścig. Dla mnie każde nowe doświadczenie jest niezwykle ważne, ciągle dużo się uczę jako kolarz. Chcę się dobrze przygotować na każdy etap.

– Belgijski kolarz wyjaśnił, że studiował już trasę wyścigu i wskazał na etapy, które najbardziej mu odpowiadają. – Na pewno muszę się przygotować na etapy trzeci i czwarty, to najtrudniejsze wyzwania. Zwłaszcza etap w Bukowinie Tatrzańskiej. Przy tylu podjazdach trudno jest przewidzieć, kto będzie miał szansę na zwycięstwo. Jest wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. To tak naprawdę drugi początek sezonu, mogą być jakieś niespodzianki. Bardzo ważna będzie koncentracja na każdym etapie wyścigu. Na pewno dam z siebie wszystko, aby pomóc Wolfpackowi i przez cały czas wspierać moich kolegów z drużyny.

– Muszę przyznać, że idealnie byłoby, gdyby w Krakowie odbyła się indywidualna jazda na czas, którą szczególnie lubię. Ale z drugiej strony to krótki wyścig, więc różnice nie będą zbyt duże i walka będzie otwarta do samego końca – powiedział Evenepoel, dla którego Tour de Pologne oraz Il Lombardia będą kluczowymi punktami sezonu – nie znam jeszcze listy startowej, ale jestem pewien, że wielu zawodników powalczy o klasyfikację generalną. To będzie spektakularny wyścig do ostatniego kilometra.