blank

77. Tour de Pologne wystartował ze Stadionu Śląskiego

Stadion Śląski w Chorzowie – z tego miejsca wystartował dziś 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Pierwszego dnia kolarze mają do pokonania 196 kilometrów. Płaski i dynamiczny etap zakończy się finiszem w Katowicach przy Spodku. Pierwsi kolarze spodziewani są na mecie około 18:30.

Start honorowy na Stadionie Śląskim w Chorzowie nastąpił punktualnie o godzinie 13:45. Zaraz po starcie ostrym kolarze skierowali się na północ, gdzie na 14 kilometrze powalczą  na pierwszej Lotnej Premii LOTTO w Piekarach Śląskich. Następnie peleton pojedzie na wschód i wjedzie na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tam, w Ogrodzieńcu czeka na nich druga Lotna Premia LOTTO oraz doping rycerzy w średniowiecznych zbrojach.

Potem kolarze zaczną wracać na zachód i powalczą na Premii Specjalnej w Sosnowcu. Przed wjazdem do Katowic czeka na nich jeszcze Lotna Premia LOTTO w Siemianowicach Śląskich. W Katowicach peleton pokona trzy rundy po 16 kilometrów każda. Na trasie znajdują się dwie Górskie Premie PZU IV kategorii. Finisz, w którym główne role powinni odegrać sprinterzy, odbędzie się tradycyjnie w Alei Korfantego przy Spodku.