blank

Evenepoel w koszulce lidera na ostatnim etapie Tour de Pologne

Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick-Step) po wspaniałym zwycięstwie w Bukowinie Tatrzańskiej wystartuje w koszulce lidera na ostatnim etapie 77. Tour de Pologne UCI World Tour.

Belgijski kolarz, który ma niemal dwie minuty przewagi nad drugim w klasyfikacji Jakobem Fuglsangiem może być niemal pewny końcowego triumfu. Ostatni etap prowadzący z Zakopanego do Krakowa nie jest aż tak trudny, jak poprzednie dwa odcinki.

Dziś kolarze pokonają 188 kilometrów. Na trasie znajdują się trzy Górskie Premie PZU – Ząb, Krowiarki i Góra Makowska. Z kolei w Czarnym Dunajcu do zdobycia będą punkty na Lotnej Premii LOTTO. Po sporych wzniesieniach na początku, w drugiej części trasa wiedzie w dół, do Krakowa. Tam peleton pokona trzy rundy po 4 kilometry i zafiniszuje przy Błoniach.

W koszulce lidera klasyfikacji generalnej CARREFOUR pojedzie Remco Evenepoel, w koszulce Najlepszego Górala PZU Patryk Stosz z Reprezentacji Polski, Najaktywniejszego Zawodnika LOTTO Maciej Paterski z Reprezentacji Polski, a w koszulce Najlepszego Sprintera LOTOS Diego Ulissi z UAE Team Emirates. Start honorowy zaplanowano na 14:10, finisz około 18:50.