blank

Huawei partnerem pomiaru czasu na 77. Tour de Pologne

Podczas 77. Tour de Pologne UCI World Tour o pomiar czasu zadba smartwatch Huawei Watch GT 2e. Wyścig rozpocznie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Bardzo się cieszę z możliwości współpracy z firmą Huawei, która odpowiada za oficjalnym pomiar czasu podczas tegorocznego wyścigu. Przed nami pięć dni wspaniałej rywalizacji, która w ostatnich latach była niezwykle zacięta. Różnice czasowe między najlepszymi kolarzami są minimalne i walka o zwycięstwo trwa do ostatnich metrów. Liczę na wielkie emocje także w tym roku i jestem zadowolony, że będziemy mogli je przeżywać wspólnie z Huawei – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

77. Tour de Pologne będzie pierwszym etapowym wyścigiem World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Najlepsi kolarze świata wystartują na trasę 5 sierpnia ze Stadionu Śląskiego. W ciągu pięciu dni pokonają ponad 890 kilometrów, by 9 sierpnia zafiniszować w Krakowie.

Polacy cenią smartwache Huawei, o czym świadczy umacniająca się pozycja tej kategorii na rynku. Cieszymy się, że Watch GT 2e jest oficjalnym zegarkiem mierzącym czas podczas tak prestiżowego wydarzenia, jakim jest Tour de Pologne. To świetne urządzenie nie tylko dla profesjonalistów, ale również amatorów, którzy szukają inteligentnego asystenta ułatwiającego wykonywanie codziennych czynności oraz dbanie o zdrowie i kondycję – mówi Dorota Natalia Haller, CMO, dyrektorka marketingu, komunikacji i digitalu w Huawei CBG Polska.

blank

Tour de Pologne to największa cykliczna impreza sportowa w Polsce oraz najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2005 roku należy do elitarnego cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów. Jest jednym z najlepiej ocenianych wyścigów kolarskich na świecie pod względem organizacyjnym. Co roku startują w nim wszystkie najlepsze grupy zawodowe świata oraz czołowi kolarze zawodowego peletonu. Transmisje telewizyjne z Tour de Pologne UCI World Tour docierają do 120 państw na całym świecie.

Huawei jest drugim największym producentem smartfonów na świecie – awansował na tę pozycję w połowie 2018 roku. Usługi i urządzenia Huawei dostępne są w ponad 170 krajach i korzysta z nich ponad 3 miliardy ludzi na całym świecie. Firma posiada 16 centrów badań i rozwoju w różnych częściach świata, m.in. w Niemczech, Szwecji, Rosji, w Indiach i Chinach. Jedna z trzech grup biznesowych Huawei – Huawei Consumer Business Group – odpowiada za szerokie portfolio produktowe, w tym smartfony, laptopy, tablety i wearables, a także domowe routery oraz usługi w chmurze. Autorski sklep z aplikacjami – Huawei AppGallery – oferuje dostęp do ponad 11 tysięcy aplikacji. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 390 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu opartego na Huawei Mobile Services. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu Huawei na rynku teleinformatycznym, a także rozbudowanej, światowej sieci partnerów i współpracowników, Huawei CBG dostarcza najnowocześniejsze technologie i usługi klientom na całym świecie.