blank

Czesław Lang na podium w rankingu „Forbesa” i Pentagon Research

Dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang zajął trzecie miejsce w najnowszym rankingu 50 Najbardziej Wpływowych Osób w Polskim Sporcie opracowanym przez magazyn „Forbes” i firmę Pentagon Research. Na czele rankingu znalazł się Robert Lewandowski, który wyprzedził Zbigniewa Bońka.

Od samego początku istnienia rankingu wicemistrz olimpijski z Moskwy znajduje się w jego czołówce. Trzecie miejsce to powrót na podium, na którym Czesław Lang był już w 2016 roku. Dyrektor Tour de Pologne znalazł się na nim w doborowym gronie – pierwsze miejsce zajął napastnik Reprezentacji Polski i Bayernu Monachium Robert Lewandowski, a drugie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

– Jestem zaszczycony, że po raz kolejny znalazłem się w czołówce rankingu „Forbesa” i Pentagon Research. Serdecznie dziękuję za docenienie pracy nie tylko mojej, ale też całego zespołu. To nie był łatwy rok,  wiele sportowych imprez nie mogło się odbyć ze względu na pandemię koronawirusa. Jednak kolarstwo pokazało swoją siłę i zarówno Tour de Pologne, jak i ORLEN Wyścig Narodów znalazły swoje miejsce w kalendarzu. Gratuluję wszystkim osobom, które znalazły się w rankingu. Jest on odzwierciedleniem tego, co najlepsze i najciekawsze w polskim sporcie – powiedział Czesław Lang.

W czołowej dziesiątce znaleźli się także Adam Małysz, Marcin Gortat, Daniel Obajtek, Zygmunt Solorz, Kamil Stoch, Jakub Błaszczykowski i Iga Świątek. W tegorocznym rankingu zadebiutował Adam Siluta (33. miejsce).

Ranking 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie to wspólna inicjatywa miesięcznika „Forbes” i firmy Pentagon Research. Przygotowywane od 2015 roku zestawienie jest próbą oceny rynku sportowego oraz najważniejszych osób, które go tworzą. Ranking powstaje w oparciu o badania rozpoznawalności, medialności oraz wizerunku osób związanych z polskim sportem, a także na bazie oceny dokonywanej przez kapitułę ekspercką – w jej skład wchodzą m.in. specjaliści ds. marketingu sportowego, akademicy zajmujący się problematyką sportową, przedsiębiorcy i menedżerowie, a także byli sportowcy.

Każdego roku publikacji rankingu towarzyszy spotkanie środowiska sportowego. Tym razem ze względu na pandemię koronawirusa odbyło się ono w formie zdalnej. Omówienie rankingu poprzedziły dwa panele. W debacie Liderki w Sporcie wzięła udział Agata Lang, wiceprezes Lang Team i wiceprezydent Europejskiej Unii Kolarskiej, a jednym z uczestników spotkania o sponsoringu sportu i promocji Polski poprzez sport w czasie pandemii był Czesław Lang. Wszystkie wydarzenia były transmitowane na antenie Kanału Sportowego.