blank

Zwycięzcę poznamy w Krakowie

15 sierpnia w Krakowie poznamy zwycięzcę tegorocznego Tour de Pologne UCI World Tour. To właśnie przy Błoniach zakończy się 78. edycja naszego narodowego wyścigu kolarskiego. O szczegółach ostatniego etapu rozmawiali Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne. W rozmowie uczestniczył również Zbigniew Klęk – trener sekcji kolarskiej WLKS Krakus Swoszowice, którego wychowankami są m.in. tak uznani zawodnicy jak Rafał Majka czy Tomasz Marczyński.

Tour de Pologne na stałe gości w Krakowie od 2008 roku. Od 2008 do 2016 roku Kraków był gospodarzem ostatniego etapu i zakończenia Tour de Pologne. W 2014 roku na krakowskim Rynku przeżywaliśmy wyjątkowe emocje – zwycięzcą 71. edycji imprezy został Rafał Majka. W 2017 roku w podwawelskim grodzie etapem Kraków – Kraków rozpoczął się 74. Tour de Pologne. Podobnie było w 2018 i w 2019  roku. Z kolei w 2020 roku wyścig ponownie zakończył się w Krakowie.

Tour de Pologne to nie tylko wielkie emocje sportowe, to nie tylko kolarska liga mistrzów, ale to także promocja Polski na całym świecie. Cieszę się bardzo, że władze Krakowa cenią Tour de Pologne, wyścig, który promuje miasto. Dlatego ponownie zagościmy w Krakowie, to stało się już tradycją. Podobnie jak Francuzi mają Paryż na trasie Tour de France, tak my zawsze wracamy do Krakowa – powiedział Czesław Lang.

78. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w terminie 9-15 sierpnia 2021 roku.

blank