blank

Spotkanie na Lubelszczyźnie

W środę w Lublinie doszło do spotkania Czesława Langa z przedstawicielami województwa lubelskiego oraz największych miast tego regionu. To było bardzo dobre, konstruktywne spotkanie robocze – powiedział dyrektor generalny Tour de Pologne UCI World Tour.  W spotkaniu wzięli udział także m.in. marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, zastępca marszałka Michał Mulawa, prezydent Lublina Krzysztof Żuk z zastępcą Beatą Stepaniuk-Kuśmierzak oraz prezydent Chełma Jakub Banaszek z zastępcą Dorotą Cieślik i zastępca prezydenta Zamościa Piotr Zając.

78. Tour de Pologne UCI World Tour zostanie rozegrany w terminie 9-15 sierpnia. Trasa tegorocznego wyścigu będzie różniła się od poprzednich edycji. Jak zapowiedział Czesław Lang polski narodowy wyścig zamierza wyruszyć na wschód – Podkarpacie i Lubelszczyznę. Środowe spotkanie dotyczyło właśnie tego drugiego regionu.

– Rozmawialiśmy o organizacji jednego z etapów wyścigu. To było konkretne, partnerskie i konstruktywne spotkanie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że sport to najlepsza forma promocji. Widzę oczami wyobraźni peleton mknący przez Lubelszczyznę, Roztocze i inne piękne zakątki tej części Polski. Wiem, że jest zainteresowanie, wspólnie widzimy szansę w promocji dla miast i regionów. To jednocześnie wielka atrakcja dla kibiców, którzy są spragnieni widowisk na najwyższym poziomie. A Tour de Pologne to część najbardziej prestiżowego cyklu w kolarstwie szosowym, czyli UCI World Tour, co oznacza, że w Polsce znowu będą najlepsze zawodowe grupy z całego świata. My z kolei potrafimy pokazać wyścig w sposób szczególnie atrakcyjny, więc mam nadzieję, że znajdziemy nić porozumienia i wszyscy będziemy zadowoleni – powiedział wicemistrz olimpijski z Moskwy.