blank

Gazprom-RusVelo wystartuje w 78. Tour de Pologne

Rosyjska grupa Gazprom-RusVelo otrzymała dziką kartę i wystartuje w 78. Tour de Pologne UCI World Tour.

Gazprom-RusVelo to stały gość polskiego wyścigu, w tym roku rosyjska grupa wystartuje po raz szósty z rzędu. – Gazprom-RusVelo to drużyna, która w każdym wyścigu szuka dla siebie szans i robi wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Dobrym przykładem jest tu choćby Tirreno Adriatico i postawa Simone Velasco – kolarz Gazprom-RusVelo znalazł się w ucieczce, która dojechała do mety, a on finiszował na trzecim miejscu. To drużyna konsekwentnie budowana, łącząca doświadczenie z młodością, w której składzie są zarówno utytułowani zawodnicy, jak i młodzi, utalentowani kolarze. Każdy start w Tour de Pologne to dla nich szansa na pokazanie się światu, a ich obecność w wyścigu to duże emocje i rywalizacja na najwyższym poziomie – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

W tym sezonie barwy Gazprom-RusVelo reprezentują między innymi Roman Kreuziger, zwycięzca Tour de Romandie, Tour de Suisse i Giro di Sardegna oraz Ilnur Zakarin, który ma na koncie etapowe wygrane w Tour de France i Giro d’Italia. – Możliwość startu w Tour de Pologne to dla nas zawsze ogromna radość. Ten wyścig ma dla nas szczególne znaczenie. Organizatorzy po raz kolejny przyznali nam dziką kartę, a my zrobimy wszystko, aby pojawić się w najsilniejszym składzie. W tym roku znacząco wzmocniliśmy naszą drużynę i jesteśmy gotowi na walkę o etapowe zwycięstwo, co będzie jednym z naszych celów. W przeszłości rosyjscy kolarze sięgali po triumfy w Polsce, na przykład Siergiej Iwanow, czy Paweł Siwakow, co jest dla nas dodatkową motywacją. Dziękuję organizatorom za zaproszenie i nie mogę się doczekać powrotu na polskie drogi – powiedział Renat Khamidulin, Dyrektor Generalny Gazprom-RusVelo.

78. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w terminie 9-15 sierpnia. 22 kwietnia w TVP Sport odbędzie się oficjalna prezentacja trasy tegorocznego wyścigu.

Foto: Getty Images