blank

Alpecin-Fenix wystartuje w Tour de Pologne

Alpecin-Fenix po raz pierwszy w historii wystartuje w 78. Tour de Pologne UCI World Tour. Belgijska grupa należąca do UCI Professional Continental Teams otrzymała zaproszenie od organizatorów i potwierdziła udział w tegorocznym wyścigu.

Dzięki zwycięstwu w ubiegłorocznym cyklu UCI Europe Tour, w tym sezonie mamy szansę na odkrycie wielu wyścigów UCI World Tour – mówią menedżerowie zespołu Philip i Christoph Roodhooft – bardzo cieszymy z możliwości udziału w Tour de Pologne. Będzie to dla nas pierwsza okazja do rywalizacji w wyścigu, który zawsze jest bardzo wymagający i pełen znakomitych kolarzy. Na pewno pojawimy się w silnym składzie, który – mamy nadzieję – pozwoli na dobre wyniki na etapach. Cieszymy się ze startu w Polsce, bo jest tu wiele wspaniałych terenów do kolarskiej rywalizacji.

Grupa Alpecin-Fenix znana jest z tego, że jej kolarze osiągają sukcesy nie tylko w kolarstwie szosowym, ale także przełajowym (Mathieu Van der Poel), czy górskim (Samuel Gaze). Pod ogromnym wrażeniem rozwoju drużyny jest Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne. – To zespół kompletny, w którym startuje wielu znakomitych kolarzy. Mathieu Van der Poel to gwiazda sama w sobie, ale jest wielu innych utalentowanych zawodników takich jak Tim Merlier, czy Jasper Philipsen. Cieszę się, że będziemy mogli zobaczyć drużynę Alpecin-Fenix w tegorocznym Tour de Pologne i jestem bardzo ciekawy formy, jaką jej kolarze zaprezentują w naszym wyścigu.

Alpecin-Fenix to druga drużyna spoza UCI World Teams, która wystartuje w 78. Tour de Pologne. Wcześniej dziką kartę otrzymał Gazprom-RusVelo. W tym roku polski narodowy wyścig odbędzie się w terminie 9-15 sierpnia, a 22 kwietnia w TVP Sport odbędzie się oficjalna prezentacja trasy.