blank

Carrefour Sponsorem Głównym 78. Tour de Pologne

Carrefour Polska po raz piąty z rzędu będzie Sponsorem Głównym Tour de Pologne UCI World Tour. Podczas 78. edycji wyścigu kolarze będą rywalizować o żółtą koszulkę lidera Carrefour i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Carrefour.

Bardzo cieszymy się z faktu, że Carrefour po raz kolejny jest Sponsorem Głównym Tour de Pologne. To dla nas dowód zaufania i satysfakcji z naszej współpracy. Świadomość, że marki takie jak Carrefour angażują się we współpracę z Tour de Pologne napawa nas dumą. Nasz narodowy wyścig to najważniejsza kolarska impreza w tym regionie i fantastyczny sposób promocji. Znakomici kolarze, niezwykła trasa, wspaniałe pojedynki – to wszystko gwarantuje sportowe emocje na najwyższym poziomie. Zbliżająca się edycja zapowiada się szczególnie ciekawie i nie mogę się doczekać, aby ponownie móc obserwować kolarskie gwiazdy cieszące się z sukcesu w żółtej koszulce Carrefour – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Carrefour już po raz piąty z rzędu jest sponsorem głównym Tour de Pologne, największego wyścigu kolarskiego w tej części Europy. Cieszymy się, że najlepsi kolarze świata ponownie będą rywalizować o żółtą koszulkę lidera Carrefour. Bardzo ważne jest także to, że Tour de Pologne to nie tylko kolarska liga mistrzów, ale także wydarzenie, które promuje zdrowy i aktywny styl życia. Elementy takie jak zdrowie, czy aktywność fizyczna, wpisują się w strategię transformacji żywieniowej, którą realizujemy pod hasłem Act For Food. Tegoroczny Tour de Pologne będzie okazją do wspólnego przeżywania największych sportowych emocji, a także promocji najcenniejszych wartości związanych ze zdrowiem oraz wspieraniem tego, co lokalne i bliskie naszym sercom – powiedział Michał Sacha, Członek Zarządu, CMO Carrefour Polska.

Dla wielu polskich kolarzy zdobycie żółtej koszulki lidera Tour de Pologne wiąże się z pięknymi wspomnieniami. – W 1993 roku wygrałem ten wyścig po raz trzeci z rzędu, a podczas zawodów poznałem Agnieszkę, która wówczas prezentowała koszulki na podium, a dziś jest moją żoną – wspomina Dariusz Baranowski, zwycięzca Tour de Pologne z 1991, 92 i 93 roku. – Wygrałem Tour de Pologne w tym samym roku, w którym odniosłem dwa etapowe zwycięstwa w Tour de France. Zdobycie żółtej koszulki na moich rodzimych drogach było dla mnie czymś specjalnym, nieporównywalnym – mówi Rafał Majka, zwycięzca z 2014 roku. – To wspaniałe uczucie jechać w Polsce w żółtej koszulce i słyszeć doping polskich kibiców. Zawsze chciałem wygrać w Polsce, to było moje marzenie z dzieciństwa, które stało się rzeczywistością – dodaje Michał Kwiatkowski, zwycięzca z 2018 roku. – Pamiętam dzień, w którym założyłem żółtą koszulkę po raz pierwszy, to było w lipcu w Polańczyku. Coś wspaniałego, coś niezwykle zaszczytnego. Ta żółta koszulka dodała mi skrzydeł na następnych etapach, dodała mi sił i udało mi się zwyciężyć w całym wyścigu – wspomina Czesław Lang, zwycięzca z 1980 roku.

78. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w terminie 9-15 sierpnia 2021 roku.