blank

Czesław Lang z TVP sprawdza trasę TdP

Wyścig to tydzień ścigania, ale przygotowania to miesiące pracy – mówi Czesław Lang, który razem z ekipą Telewizji Polskiej oraz byłymi znakomitymi kolarzami Bartoszem Huzarskim i Przemysławem Niemcem sprawdzają trasę tegorocznego Tour de Pologne.

Nasz narodowy wyścig w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. Trasa 78. Tour de Pologne UCI World Tour jeszcze nie została oficjalnie zaprezentowana, ale znamy coraz więcej szczegółów. Wicemistrz olimpijski z Moskwy zdradził już, że tym razem wyścig pojedzie nie tylko na Śląsku i w Małopolsce, ale też we wschodniej części kraju. Wiadomo, że trzeci etap skończy się w Rzeszowie, bo kilka dni temu Czesław Lang podpisywał umowę w tym mieście.

– Nie przestajemy pracować, chcemy dopilnować wszystkich szczegółów. Teraz więc razem z naszymi partnerami z Telewizji Polskiej przygotowujemy dokumentację trasy na Lubelszczyźnie. Przemek z Bartkiem pokonują najtrudniejsze miejsca trasy. Już teraz mogę zapowiedzieć, że przed nami znakomity, bardzo urozmaicony wyścig. Cieszę się też, że chłopaki wszystko osobiście sprawdzają – mówi wicemistrz olimpijski z Moskwy.

blank