blank

Grupa LOTOS Sponsorem Oficjalnym 78. Tour de Pologne

Grupa LOTOS po raz kolejny została Sponsorem Oficjalnym Tour de Pologne UCI World Tour. W tym roku będzie sponsorem klasyfikacji Najlepszy Sprinter, a także klasyfikacji premii Najlepszy Polak.

– Bardzo cieszymy się, że jako Grupa LOTOS,  już kolejny rok jesteśmy Oficjalnym Sponsorem Tour de Pologne. Dziękujemy za dotychczasową współpracę, zaangażowanie oraz za wysokie standardy podczas przygotowań tak prestiżowego wydarzenia, którym jest 78. edycja Tour de Pologne. To dla nas ogromne wyróżnienie, że wspólnie możemy tworzyć to przedsięwzięcie. Pomimo pandemii Covid-19 nadal zostajemy z naszymi partnerami i wspieramy polski sport, który dostarcza wielu pozytywnych emocji. Polska kolejny raz stanie się centrum kolarskiego świata i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie motywacją dla Polaków, aby dbać o zdrowie, angażując się w ten wspaniały sport – mówi Kinga Fedorowska, dyrektor ds. marketingu w Grupie LOTOS.

– Dziękuję bardzo Grupie LOTOS za wieloletnią współpracę przy organizacji naszego narodowego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour. Wspólnie zbudowaliśmy imprezę o zasięgu światowym należącym do kolarskiej ligi mistrzów i pokazaliśmy, że Polak potrafi. Tour de Pologne jest imprezą, która przyciąga na trasy miliony Polaków i jest marką rozpoznawalną i uznaną na świecie. Dziękuję za wsparcie w imieniu swoim oraz milionów kibiców – powiedział Czesław Lang Dyrektor Generalny Tour de Pologne

W 2020 roku koszulkę Najlepszego Sprintera LOTOS zdobył Słoweniec Luka Mezgec, a Najlepszym Polakiem LOTOS został Rafał Majka. 78. Tour de Pologne odbędzie się w terminie 9-15 sierpnia. Oficjalna prezentacja trasy nastąpi 20 maja.