blank

Rzeszów metą 3. etapu 78. Tour de Pologne

Cieszę się, że znowu tutaj będziemy. Rzeszów to piękne miasto, cały region jest niezwykły, a teraz będziemy go mogli pokazać całemu światu – powiedział dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

W stolicy Podkarpacia będzie meta trzeciego etapu tegorocznego wyścigu, który potrwa od 9 do 15 sierpnia. Umowa z Rzeszowem została podpisana w czwartek, a w spotkaniu wzięli udział Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, pełniący funkcję Prezydenta Miasta Marek Bajdak oraz europoseł i wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Tomasz Poręba.

Umowa dotyczyła nie tylko mety trzeciego etapu 78. Tour de Pologne UCI World Tour, ale też Tour de Pologne Junior, podczas którego dzieci i młodzież będą mogli ścigać się na trasie, po której później pojadą zawodowcy z najlepszych ekip świata.

blank

 

– Tour de Pologne jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce sportową marką. Zalety promocyjne dla miasta Rzeszowa a także dla całego Podkarpacia są nie do przecenienia. Nie miałem ani chwili wątpliwości, by umowę dotyczącą współorganizacji jednego z etapów wyścigu podpisać – mówił Marek Bajdak, pełniący funkcję Prezydenta Rzeszowa.

– Rzeszów zawsze był miastem, które rozumie siłę promocji przez sport i cieszę się, że będziemy współpracować przy naszym narodowym wyścigu. Zresztą, trasa trzeciego etapu będzie wyjątkowa. Mogę zdradzić, że etap zacznie się w Sanoku, a peleton dojedzie do Rzeszowa przez przepiękne zakątki Bieszczad. W mieście na kolarzy będzie czekała sześciokilometrowa runda – powiedział Czesław Lang.