blank

Jazda indywidualna na czas w Katowicach

To będzie bardzo ważny etap dla losów tegorocznego Tour de Pologne – mówi dyrektor generalny firmy Lang Team Czesław Lang, który wraz z Wiceprezydentem Katowic, Waldemarem Bojarunem wziął udział w konferencji prasowej w mieście, w którym odbędzie się 6. odcinek wyścigu.

Tour de Pologne zawita do Katowic po raz dwunasty. To tutaj odbędzie się szósty etap wyścigu, który tym razem będzie jazdą indywidualną na czas o długości 19,1 kilometra. – Tour de Pologne wpisał się już w kalendarz najważniejszych imprez sportowych organizowanych w naszym mieście. Z jednej strony mieszkańcy Katowic mają możliwość zobaczenia w akcji najlepszych kolarzy z całego świata, a z drugiej strony mamy doskonałą okazję pokazania Katowic poza granicami kraju – bo transmisje zawodów kolarskich są chętnie oglądane na całym globie. W tym roku nieco zmieniona trasa, bez finiszu przy Spodku, ale meta będzie tuż obok – przy pomniku Powstań Śląskich – powiedział Waldemar Bojarun, Wiceprezydent Katowic.

blank

– Zaproponowaliśmy kilka zmian w porównaniu do ostatnich lat. Najważniejsza to trasa. Szósty etap to nieco ponad 19-kilometrowa jazda indywidualna na czas w Katowicach, która na pewno będzie miała wpływ na klasyfikację generalną – mówi Czesław Lang. – W Katowicach będzie prawdziwe święto kolarstwa, bo czeka nas nie tylko wyścig zawodowców, ale i Tour de Pologne Junior dla dzieci i młodzieży – dodaje wicemistrz olimpijski z Moskwy.