blank

Sprawdzony partner z nami. DRUTEX znów jedzie z Tour de Pologne

Podczas 78. Tour de Pologne znów będzie z nami firma DRUTEX SA. Podobnie jak w ubiegłym roku została Oficjalnym Sponsorem, Partnerem Logistycznym oraz Sponsorem Klasyfikacji „Zwycięzca Etapu” Tour de Pologne. Każdego dnia kilkadziesiąt pojazdów ciężarowych i dostawczych będzie realizować transport zaplecza technicznego wyścigu. Dzięki zaangażowaniu w Tour de Pologne DRUTEX wzmacnia rozpoznawalność swojej marki w Polsce i na świecie. Transmisja wyścigu będzie realizowana do ponad 120 krajów, więc jest to dokonała do tego okazja.

Współpracujemy z najlepszymi na świecie, a Tour de Pologne należy do czołówki. Zaangażowaliśmy się w ten wyścig po raz pierwszy w roku 35-lecia firmy. To była bardzo udana współpraca, dlatego też zdecydowaliśmy się na jej kontynuację. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Lang Team, podobnie jak DRUTEX, ma korzenie w Bytowie – mówi Adam Leik, dyrektor ds. marketingu DRUTEX SA.

– Współpraca z firmą DRUTEX to wspaniała sprawa dla Tour de Pologne i całego polskiego kolarstwa, lecz także dla mnie osobiście. W Bytowie zaczynałem karierę, niedaleko się urodziłem i dziś mieszkam. Cieszę się, że nasza współpraca się rozwija i jestem przekonany, że będzie rozwijać nadal – podkreśla Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

DRUTEX angażuje się we wspieranie sportu niemal od zawsze. Przez kilkanaście lat był sponsorem tytularnym piłkarskiej drużyny Bytovii Bytów. W tym czasie klub z ligi okręgowej dotarł aż na zaplecze Ekstraklasy. Drużyna odnosiła też sukcesy w Pucharze Polski. DRUTEX wspiera bardzo wiele inicjatyw ukierunkowanych na sport dzieci i młodzieży, i to w bardzo wielu dyscyplinach sportowych – od piłki nożnej, karate, koszykówki, lekkiej atletyki po żużel czy właśnie kolarstwo. W jednej z najważniejszych kampanii DRUTEXU brali udział światowej sławy piłkarze: Philipp Lahm, Andrea Pirlo czy Jakub Błaszczykowski. DRUTEX więc był, jest i będzie blisko sportu.

DRUTEX to firma z 36-letnią tradycją. Obecnie jest jednym z największych producentów okien, drzwi, rolet i żaluzji zewnętrznych w Europie. DRUTEX jest jedną z najbardziej innowacyjnych i wiarygodnych polskich marek. Firmą, opartą w stu procentach na polskim kapitale, kieruje od początku jej założyciel, Leszek Gierszewski. W 2020 roku firma po raz pierwszy osiągnęła granicę miliarda rocznych przychodów. Zatrudnia niemal 4000 pracowników, będąc jednym z największych pracodawców na Pomorzu. Poza stolarką PCV, w swojej ofercie posiada także okna i drzwi z drewna, aluminium, fasady, ogrody zimowe, rolety oraz żaluzje zewnętrzne. Oferuje swoje produkty nie tylko w Europie, ale także m. in. w USA, Australii, Meksyku czy na Bliskim Wschodzie. Obecnie ponad 75 procent produktów trafia na rynki zagraniczne, i to zarówno do odbiorców indywidualnych jak i do wielu prestiżowych budynków, takich jak chociażby hotele Hyatt, Holiday Inn, Sheraton i Marriott w Nowym Jorku czy największa na świecie fabryka klocków LEGO w Meksyku.