blank

PZU Sponsorem Oficjalnym 78. Tour de Pologne

PZU został Sponsorem Oficjalnym 78. Tour de Pologne. Największy polski ubezpieczyciel jest także sponsorem klasyfikacji Najlepszy Góral PZU Tour de Pologne. Najważniejsza impreza kolarska w Polsce ruszy 9 sierpnia w Lublinie, a zakończy się 15 sierpnia na krakowskich Błoniach.

– Tour de Pologne to jeden z najsłynniejszych wieloetapowych wyścigów świata. To kolarska „Liga Mistrzów”. Wyścig ma długą i wspaniałą historię, znakomicie promuje na świecie piękno naszego kraju i budzi wielkie zainteresowanie, nie tylko wśród wiernych kibiców kolarstwa. Cieszę się, że jesteśmy częścią tej historii już kolejny rok z rzędu – mówi prezes PZU dr hab. Beata Kozłowska-Chyła.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na mocy umowy podpisanej z Lang Team, organizatorem Tour de Pologne, największy polski ubezpieczyciel został Sponsorem Oficjalnym wyścigu oraz klasyfikacji Najlepszy Góral PZU Tour de Pologne. Klasyfikacja górska to jedna z najważniejszych rywalizacji podczas każdego wyścigu kolarskiego. W ubiegłym roku tytuł Najlepszego Górala PZU 77. Tour de Pologne wywalczył Patryk Stosz. Polak założył koszulkę lidera po 4. etapie i nie oddał jej aż do mety w Krakowie.

– Jestem dumny, że taka marka, jak PZU jest w rodzinie partnerów Tour de Pologne. Od lat staramy się przygotowywać imprezę na najwyższym światowym poziomie, a jest to możliwe dzięki wsparciu właśnie tak wyjątkowych sponsorów. Klasyfikacja górska, której kolejny raz patronem zostało PZU, jest bardzo ważna dla wszystkich ekip i jestem przekonany, że wielu będzie walczyło o nią do samego końca – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

blank
77.Tour de Pologne, 05-09.08.2020, fot.Szymon Gruchalski

Tegoroczna trasa wyścigu liczy 1140 km. Na najlepszych zawodników z całego świata czeka 16 premii górskich, w tym Przełęcz Krowiarki, Przegibek i Przełęcz Kocierz o najwyższej kategorii.  Kto w tym roku okaże się królem polskich gór? Okaże się 15 sierpnia na mecie na krakowskich Błoniach.

Pierwszy Tour de Pologne, a tak naprawdę I Bieg Kolarski Dookoła Polski, bo tak brzmiała jego pierwotna nazwa, wystartował w 1928 roku. Przez lata ranga imprezy rosła, a Tour de Pologne dołączył do kalendarza World Touru, czyli najważniejszych imprez kolarskich jak Tour de France, Giro d’Italia czy Vuelta a Espana. Na trasie tegorocznego wyścigu pojawią się zawodnicy najlepszych zespół kolarskich świata oraz reprezentacji Polski.

Grupa PZU od lat angażuje się we wspieranie sportu, zarówno wyczynowego jak i amatorskiego. Jako Główny Sponsor pomagamy w karierze najlepszej obecnie polskiej tenisistce Idze Świątek – zwyciężczyni Roland Garrosa z 2020 roku. PZU wspiera również Amp Futbol Polska, czyli Reprezentację Polski w Amp Futbol, Amp Futbol Ekstraklasę oraz najmłodszych zawodników z Junior Amp Futbol i z Futbolowej Bandy.  Na początku czerwca ruszył także program Dobra Drużyna PZU, w ramach którego wsparcie finansowe otrzymają szkolne i inne amatorskie kluby oraz drużyny sportowe.