blank

Tour de Pologne wraca do Łańcuta.  Obok Zamku, umiejscowiona zostanie lotna premia.

Tour de Pologne wraca do Łańcuta.  Obok Zamku, umiejscowiona zostanie lotna premia.

Dzięki podpisanej przez Czesława Langa oraz Burmistrza Miasta Rafała Kumka umowie – Tour de Pologne wraca do Łańcuta. Przez zlokalizowane 17 km od Rzeszowa miasto przebiegać będzie trasa etapu 3 tegorocznego wyścigu. Ponadto, tuż przy najpiękniejszej rezydencji arystokratycznej w Polsce – Zamku w Łańcucie, umiejscowiona zostanie lotna premia. – „Lotne premie są ważne. Dają bonifikaty sekundowe, które mogą decydować o klasyfikacji generalnej.”- powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour.

„Łańcut zaczyna być już szeroko rozpoznawalny jako miasto, które autentycznie stawia na sport. Dla nas możliwość uczestniczenia w jednym z największych świąt polskiego sportu, jakim jest coroczny narodowy wyścig kolarski – Tour de Pologne, to zaszczyt oraz okazja do pokazania Polsce i światu tego, co u nas najpiękniejsze. Z pełną determinacją dołożymy starań, aby przejazd kolarzy przez nasze miasto przebiegł w jak najlepszym porządku.” – powiedział Rafał Kumek.

Umowa pomiędzy Lang Team a Gminą Miasto Łańcut została podpisana w holu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W konferencji uczestniczył Michał Mac – Kierownik Wydziału Sportu, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Łańcuta oraz Jerzy Hałka – Dyrektor MOSiR w Łańcucie. Do udziału zostali również zaproszeni kolarze zrzeszeni w Łańcuckim Towarzystwie Cyklistów.

 

blank

blank

blank