blank

Cofidis oficjalnym sponsorem Tour de Pologne

Organizatorzy 78. edycji Tour de Pologne nawiązali partnerską współpracę z firmą Cofidis. Marka jest doskonałym przykładem zaangażowania w promocję sportu.

Francuska firma, lider rynku w branży finansowej — założona w 1982 roku — jest obecna w 9 krajach, mając 30 milionów klientów w Europie. Na polskim rynku zadebiutowała przed pięcioma laty, i systematycznie umacnia swoją pozycję w obszarze finansów na rynku konsumenckim. konsumpcyjnych. Cofidis S.A. oferuje kredyty gotówkowe, finansowanie zakupu samochodów i umów leasingowych.

Cofidis od przeszło dwóch dekad wspiera kolarstwo — w tym kilka najważniejszych zawodów World Tour, z naciskiem na motywujący walor wyścigów rowerowych oraz rozwój pracy zespołowej. Włączenie się oficjalnie w Tour de Pologne to kolejny etap realizacji strategii zaangażowania marki w promocję kolarstwa.

„Bardzo się cieszę, że mogę powitać Cofidis jako partnera wyścigu. To bardzo dobrze rozpoznawalna marka w środowisku kolarskim i znakomita okazja do łączenia wspólnych celów, marki i organizatorów wyścigu. Myślę, że to partnerstwo dobrze rokuje na przyszłość”  — mówi Czesław Lang.

„Nasza miłość do jazdy na rowerze jest z pewnością dobrze znana. Od 1997 roku reprezentuje nas profesjonalna drużyna, startującą w najważniejszych wyścigach na świecie. W ostatnich latach nawiązaliśmy partnerstwa zmierzające do jeszcze większego promowania sportu. Cieszymy się, że możemy być częścią Tour de Pologne, bo to historyczny wyścig, który stale, z roku na rok, rozwija się, inspirując nowe polskie talenty i promując kulturę kolarstwa w całym kraju. Innowacje i rozwój to jedna z podstawowych wartości naszej firmy, którą w pełni podzielają Czesław Lang i jego organizacja” — mówi Nuno de Oliveira, CEO Cofidis Polska.

Cofidis będzie nie tylko komercyjnym partnerem Tour de Pologne, lecz również zgłosił swój zespół kierowany przez Cedrica Vasseur. „W tym roku Tour de Pologne jest dobrze wyważony. Jak zawsze, w programie znalazły się etapy dla sprinterów, jak i dwa kluczowe dla ogólnej klasyfikacji wyścigi, przeznaczone w szczególności dla wspinaczy i wysiłkowych kolarzy. Katowicki wyścig na czas będzie również wymagający i powinien decydować o klasyfikacji generalnej. Początkowe etapy są dość długie, bo liczą ponad 200 km, więc będzie intensywnie i dynamicznie. Spodziewamy się dużej konkurencji i widowiskowych wyścigów” — przekonuje Cedric Vasseur.

Zespół jest przygotowany na walkę we wszystkich etapach Tour de Pologne, mając w teamie specjalistów od sprintu — Fabio Sabatiniego i Attilio Viviani oraz Jelle Wallaysa, szykującego się na pofałdowane odcinki. A przecież w zespole są także Tom Bohli oraz myślący o wysokich miejscach w generalce Ruben Fernandez.

blank