blank

Jakub Banaszek: pokazać duszę Polski wschodniej

– Usytuowanie mety etapu 78. Tour de Pologne w naszym mieście to wielki zaszczyt dla Chełma i powiatu chełmskiego. Gościmy najważniejsze wydarzenie sportowe w Polsce – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

– Tour de Pologne od lat budował swoją markę i dziś to wyścig o renomie światowej. Można tylko podziękować organizatorom za chęć współpracy z miastem Chełm i innymi miastami na Lubelszczyźnie. Otrzymaliśmy szansę na pokazanie Polski wschodniej i jej duszy – mówi Jakub Banaszek.

– Chełm w ostatnich latach bardzo się zmienia – dodaje najmłodszy prezydent w Polsce. – To miasto o bogatym dorobku wielokulturowości. Mamy piękne kościoły, unikatowe w skali świata podziemia kredowe, najstarszy kiosk i wiele innych zabytków. Ale nie brakuje również powiewu nowoczesności – to u nas jest zlokalizowana najlepsza uczelnia w zakresie lotnictwa cywilnego. Od dwóch lat staramy się połączyć w spójną całość historię z nowoczesnością. Chełm będzie pierwszym w Polsce miastem zasilanym taborem wodorowym w komunikacji miejskiej. Powstaną nowe obiekty kulturalne obsługujące kilkaset tysięcy zwiedzających rocznie – m.in. muzeum rzezi wołyńskiej, muzeum sztuki nowoczesnej, muzeum kontrwywiadu czy Centrum Nauki Kopernik Bis. W ciągu najbliższych lat chcemy wykorzystać w pełni potencjał. Zapraszamy do Chełma – kończy Jakub Banaszek.

Dorota Cieślik: Tour de Pologne nas rozpromienia

– Pierwsze skojarzenie na hasło “Tour de Pologne w Chełmie” to masa ludzi, którzy fascynują się wspólnym celem, zorganizowaniem jak najpiękniejszego przyjęcia dla naszych zawodników – mówi Dorota Cieślik, zastępca prezydenta Chełma.

– Tour de Pologne nas rozpromienia i zachęca do wspólnego działania. Sport ma tę siłę, że łączy i buduje nowe przyjaźnie. O takiej można chyba już mówić w tym przypadku. Tour będzie w Chełmie zawsze mile widziany. Dla nas jest to szansa nie tylko na zobaczenie wielkich mistrzów, ale również ich ciężkiej pracy – dodaje Dorota Cieślik.

Zastępca prezydenta Chełma zwraca uwagę na niepowtarzalną atmosferę miasta. – Naszą siłą są ludzie – chcą pracować dla tego miejsca, cieszą się z jego osiągnięć i mają satysfakcję z tego, co wspólnie budujemy, bo to nasza spuścizna.

Beata Mazurek: czujemy dumę

– Jako mieszkańcy Chełma jesteśmy bardzo dumni, że meta pierwszego etapu Tour de Pologne jest w naszym mieście – mówi reprezentująca Lubelszczyznę w Parlamencie Europejskim Beata Mazurek. – Trzymamy kciuki za wszystkich kolarzy, którzy ścigają się na drogach regionu.

– Polska wschodnia jest wciąż nieodkryta dla cudzoziemców, ale i dla mieszkańców innych regionów naszego kraju. Wykorzystujemy każdą okazję, by pokazać piękno naszej lubelskiej ziemi, a perełek jak Chełm, Lublin czy Roztocze nie brakuje. Jest tu co oglądać! – dodaje eurodeputowana.

– Miasto się rozwija – w dużej mierze dzięki pasji i pomysłom prezydenta Jakuba Banaszka. Nie tylko poprawia się infrastruktura, ale przybywa również inwestycji. Doceniają to mieszkańcy Chełma, którzy zdają sobie sprawę, że to, co uda nam się zrobić teraz, zostanie na lata – kończy Beata Mazurek.

blank