blank

Jubileusz Totalizatora Sportowego na trasie 78. Tour de Pologne

Belg Pieter Vanspeybrouck został zwycięzcą premii socjalnej dla uczczenia 65. rocznicy powstania Totalizatora Sportowego. Premia była usytuowana na trasie ostatniego etapu 78. Tour de Pologne z Zabrza do Krakowa – dokładnie 65 km przed linią mety.

– Zostaliśmy powołani po to, by wspierać polski sport i cieszymy się, że poprzez takie wydarzenia jak Tour de Pologne możemy celebrować nasz jubileusz – tłumaczy Aida Bella, dyrektor biura rzecznika prasowego Totalizatora Sportowego. – Jesteśmy na polskiej ziemi i marzyło nam się, by premię specjalną wygrał reprezentant Polski, natomiast poziom wyścigu był bardzo wysoki i nie było to łatwe zadanie. Mnie spotkał zaszczyt wręczenia zwycięzcy premii nagrody – 10 tys. złotych.

– To dla nas wielka duma, że taka firma jak Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest partnerem strategicznym 78. Tour de Pologne UCI World Tour – mówi dyrektor generalny firmy Lang Team Czesław Lang. – To sprawdzony partner. Taki, na którego zawsze możemy liczyć, bo mamy wspólne cele. Zawsze to podkreślam, ale kolarstwo daje tak ogromne możliwości promocji, że po prostu warto je wykorzystywać i o nich mówić. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia takich firm jak Totalizator Sportowy – mówi wicemistrz olimpijski z Moskwy Czesław Lang.

– Tour de Pologne to wielka kolarska tradycja i piękne sportowe emocje. Jako Totalizator Sportowy wspieramy sport już od 65 lat, a kolarstwo jest ważnym elementem tej historii. Nasza firma w swoim jubileuszowym roku świętuje pod hasłem Wielkie Chwile i jestem pewien, że tegoroczny wyścig dostarczył właśnie takich momentów zarówno uczestnikom, jak i miłośnikom Tour de Pologne – mówi Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

Właściciel marki LOTTO byl również sponsorem klasyfikacji najaktywniejszego zawodnika Tour de Pologne. Koszulkę założył na mecie wyścigu Holender Taco van der Hoorn – podobnie jak zwycięzca jubileuszowej premii jeżdżący w grupie Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux.