blank

LukTrans dba o opiekę medyczną na trasie 78. Tour de Pologne

Oficjalną opiekę medyczną na trasie 78. Tour de Pologne sprawuje firma LukTrans. – Mamy odpowiedni sprzęt i ludzi, którzy sobie poradzą w każdej sytuacji – mówi Łukasz Kępka, właściciel LukTransu.

– Zdrowie i bezpieczeństwo kolarzy oraz wszystkich osób pracujących przy Tour de Pologne zawsze stanowiło dla nas absolutny priorytet. By o nie zadbać, potrzebujemy doświadczonego, sprawdzonego partnera, a takim jest LukTrans. Mam nadzieję, że załoga LukTransu będzie miała jak najmniej pracy – komentuje Czesław Lang, dyrektor wyścigu oraz dyrektor generalny Lang Teamu.

LukTrans ma 10-letnie doświadczenie w zabezpieczaniu imprez masowych i sportowych. Firma zabezpieczała i zabezpiecza różnego rodzaju imprezy sportowe, od meczów piłki nożnej młodzików i dorosłych, poprzez boks i wyścigi samochodowe, oraz Poland Bike Maraton.

– Na zabezpieczenie TDP nasza firma wystawia dwie karetki osobowe z lekarzem i kierowca, oraz w pełni wyposażone dwie karetki typ P i jedna typ S. Łącznie 5 pojazdów i 10 osób personelu medycznego. Na TDP nasi ratownicy i lekarze będą czuwać nad bezpieczeństwem i zdrowiem zawodników oraz osób z obsługi wyścigu, przez 24 h. Głównym naszym zadaniem jest udzielanie pomocy medycznej, szybkie dotarcie do poszkodowanych i sprawne podjęcie medycznych czynności ratunkowych oraz ewentualny transport do szpitala – informuje Łukasz Kępka.

LukTrans posiada doświadczona ekipę ratowników i lekarzy. Na co dzień jej członkowie ratują i leczą pacjentów w szpitalach i zespołach ratownictwa medycznego.

– Są to ludzie z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, pasjonaci, znający się na swojej profesji i cały czas podnoszący swoje kwalifikacje, pogłębiając swoją widzę i umiejętności w zakresie ratownictwa medycznego i TC3. Na kilku spotkaniach została wypracowana strategia działania podczas Tour de Pologne. Myślę, że podczas TDP głównym wyzwaniem dla nas będzie czas dotarcia do ewentualnych poszkodowanych – podkreśla Łukasz Kępka.